„Švietimas turi tarnauti bendrajam gėriui, o ne elito kaprizams“, – Seimo narės A. Maldeikienės pranešimas

2018-09-05

Seimo narė Aušra Maldeikienė teigia, kad švietimo srityje viešojo sektoriaus lėšomis palaikomas ir plėtojamas privatus verslas pasitarnauja vien elitinėms visuomenės grupėms bei didina nelygybę. „Kai didelė dalis šeimų lieka be prieinamo ir deramo išsilavinimo, valstybės pamatai yra pakertami“, – rugsėjo 4 d. Seime surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino parlamentarė. 

Pasak A. Maldeikienės, švietimas yra bendrasis gėris, o tai civilizuotose šalyse iš karto paverčia jį politinės darbotvarkės dalimi. Tuo tarpu Lietuvoje iki šiol į švietimą linkstama žiūrėti vien per siaurą ekonominės naudos prizmę.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkė Rūta  Andriuškevičienė dabartinę švietimo būklę pavadino „švietimo privatizavimu“ ir patikino, kad po etatinio modelio įvedimo pedagogų bendruomenė stovi ant streiko slenksčio.

Prieš pradedant nagrinėti švietimo ir visus kitus viešojo sektoriaus klausimus, A. Maldeikienė siūlo politikams atvirai deklaruoti, kokia teisingumo samprata jie vadovausis. Ką jie mano esant politiškai, socialiai ir moraliai teisinga?

Pasak Seimo narės, moralinis partijų, kurios deklaruoja pritarimą katalikiškoms vertybėmis, sprendimas šiuo klausimu privalėtų remtis Bažnyčios mokymu.  Kaip sakė popiežius Benediktas XVI, „trokšti visuotinės gerovės ir dėl jos stengtis yra teisingumo ir meilės reikalavimas. Įsipareigoti visuotinei gerovei reiškia, viena vertus, remti visas institucijas, teisiškai, pilietiškai, politiškai ir kultūriškai struktūrizuojančias socialinį gyvenimą, ir, kita vertus, jomis naudotis, taip randantis poliui, miestui. […] Tai institucinis – galime sakyti ir politinis – artimo meilės kelias“.

Pilnas vaizdo įrašas:

lrs.lt info

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *