5 proc. kvota neįgaliesiems – iki 10–15 tūkst. darbo vietų biudžetinėse įstaigose

2018-10-23

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas T. Tomilinas sako, kad neįgaliesiems skirta darbo vietų kvota viešojo sektoriaus organizacijose reikštų iki 10–15 tūkst. įdarbintų neįgaliųjų. „Šiuo metu turime daugiau nei 370 tūkst. dirbančių viešojo sektoriaus organizacijose, todėl nustačius 5 procentų kvotą neįgaliųjų įdarbinimui vien šiose organizacijose būtų įdarbinta iki 10–15 tūkst. neįgaliųjų. O vertinant tai, kad dalis jų galėtų dirbti tik dalį numatyto laiko, tai suminis įdarbintų asmenų skaičius būtų dar didesnis“, – sakė T. Tomilinas.pexels-photo-164531-760x490

Šiuo metu Lietuvoje skaičiuojama apie 163 tūkstančius darbingų asmenų, turinčių skirtingo lygio neįgalumą, tačiau tik apie 50 tūkst. (28 proc.) iš jų dirba. Nors tik 7 tūkst. dirbančiųjų yra samdomi pertvarkos laukiančiose socialinėse įmonėse, tačiau būtent šiai grupei skiriama apie 30 mln. eurų per metus siekianti piniginė subsidija, o likusios neįgaliųjų skatinimo integruotis darbo rinkoje priemonės per užimtumo skatinimo priemones remiamos vos keliais milijonais eurų.

T. Tomilinas atkreipia dėmesį, kad didžiausia problema – ne tik neefektyviai ir netikslingai naudojamos valstybės paramos lėšos. Gerokai svarbiau yra atviroje darbo rinkoje neišnaudojamas neįgaliųjų darbo potencialas, taip pat ir susitaikymas su šios visuomenės grupės socialine atskirtimi. Todėl valstybės ir savivaldybės įstaigos ir organizacijos turi tapti sektinais gerosios praktikos pavyzdžiais, kai 5 proc. neįgaliųjų darbo vietų – tik minimalus rodiklis.

Specialistų vertinimu, viešojo sektoriaus organizacijoms neįgaliųjų įdarbinimas būtų papildoma motyvacija atsižvelgti į įvairių socialinių grupių poreikius, tinkamai paruošti infrastruktūrą, numatyti klientų poreikiams būtinas sąlygas ir priemones.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto informacija

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *