Teismas: Lyčių lygybės instituto laikiniems darbuotojams mažiau mokėta nepagrįstai

2019-06-21

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį patvirtino, kad Europos Lyčių lygybės institute (EIGE) įdarbintiems laikiniems darbuotojams nepagrįstai buvo mokamas mažesnis atlyginimas. Teismas konstatavo, kad įdarbinimo agentūra „Manpower Lit“ darbinusi laikinus darbuotojus EIGE nepagrįstai jiems mokėjo mažesnius atlyginimus, nei nuolatiniams, ir paliko pirmos instancijos teismo priimtą sprendimą. 150811185250-man-woman-scale-780x439

Penkiems nukentėjusiesiems buvo priteistos kompensacijos už šešių mėnesių laikotarpį, jos siekia nuo beveik 4 tūkst. eurų iki beveik 4,5 tūkst. eurų.

„Manpower Lit“ skundu prašė panaikinti pirmos instancijos teismo sprendimą. Agentūra teigė, kad laikinai įdarbintų darbuotojų statusas yra kitoks nei nuolatinių, todėl negalima lyginti ir jų gaunamų atlyginimų.

„Mūsų kontraktas yra ketveriems ar penkeriems metams, ten yra nurodyta, kad įmonė turi remtis darbo kodeksu. Jau čia yra atsakomybė tos firmos, kuri pateikė šį pasiūlymą“, – BNS telefonu sakė EIGE vadovė Virginija Langbakk.

Pirmos instancijos teismas pripažino, kad laikinųjų darbuotojų vykdytos užduotys, darbinės funkcijos „nebuvo kokios nors ypatingai kitokios ir nebūdingos EIGE veiklai“, kad jų negalima būtų priskirti nuolat EIGE dirbantiems tarnautojams ir pareigūnams.

Teismo nuomone, Lyčių lygybės institutas pasirinko dalies personalo įdarbinimo formą per įdarbinimo agentūrą su laikinaisiais darbuotojais „iš esmės tokiu būdu siekdamas sumažinti žmogiškųjų išteklių kaštus atitinkamose pozicijose ir išvengti ilgesnės ir sudėtingesnės nuolatinių darbuotojų, ES tarnautojų atrankos procedūros“.

Penki darbuotojai pirmos instancijos teisme tvirtino, kad jų atlyginimų vidurkis sudarė daugiau nei 700 eurų, tuo metu tos pačios kategorijos, tą patį išsilavinimą ir darbo patirtį turinčių nuolatinių darbuotojų – beveik 2 tūkst. eurų.

Savo ruožtu „Manpower“ ir EIGE atstovai laikėsi pozicijos, kad nenusižengė europiniams reikalavimams, jog už vienodą darbą institucijoje būtų mokamas vienodas atlyginimas, nes darbuotojų funkcijos iš esmės skyrėsi.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *