Kaip kartais lašas sveiko proto padeda išvengti „statinės“ ginčų

2013-08-14

Vakar, Valstybinės darbo inspekcijos Kauno III-ojoje darbo ginčų komisijoje (pirmininkė Rasminta Čepkauskienė), buvo baigtas nagrinėti ginčas pagal Kauno Rokų vidurinės mokyklos mokytojos ieškinį atsakovui – mokyklos administracijai.

Byloje buvo kilęs ginčas dėl neteisėto darbo krūvio (kontaktinių valandų) sumažinimo. Džiugu, jog šį kartą LR Darbo kodekse įtvirtinta taikos sutarties sudarymo galimybe buvo pasinaudota, o galimybė sudaryti tokią sutartį neliko tik deklaratyvus Darbo ginčų komisijos siekis.

 

Įsiklausiusi į racionalius ir nenuneigiamus „Sandrauga“ atstovų argumentus, mokyklos direktorė pasiūlė abipusius interesus atitinkančią taikos sutartį, kuri ir buvo pasirašyta.

 

LPS „Sandrauga‘ didžiuojasi, kad mūsų darbuotojų kvalifikuotais argumentais ir įrodymais pavyko greitai ir efektyviai išspręsti šį darbo ginčą – buvo sutaupyta laiko, jo nešvaistant beprasmiams ginčams ir apeliaciniams procesams. Manome, jog tai bus geras pavyzdys ir kitiems darbdaviams, paaiškinantis, kad profesinė sąjunga yra ne tik darbuotojus ginanti bei darbdavius kontroliuojanti organizacija, bet ir socialinis partneris.

 

Deividas Beržinskas

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *