Vidaus reikalų ministerija nagrinės LPS „Sandrauga“ siūlymą

2013-08-14

Jau ankščiau esame rašę apie tai, kaip darbuotojų atstovams pastaruoju metu, dabartinė valdžia stengiasi kuo daugiau apriboti teises dalyvauti darbuotojų atrankose, o į LPS „Sandrauga“  kreipimusis  darbuotojų atstovų teises ribojantį straipsnį pakoreguoti ir papildyti, atsako tyla ( str. TEORIJA SAUSA ŠAKA, O GYVENIMO MEDIS VISADA ŽALIAS). Pagaliau tyloje kažkiek bruzdesio!

Pagal dabar galiojančios priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas tvarkos 46 straipsnį yra įtvirtinta tokia atrankos į valstybės tarnautojo pareigas komisijos sudėtis:

„Komisija sudaroma ne mažiau kaip iš 3 narių. Konkurso į vadovaujančiojo valstybės tarnautojo pareigas komisija sudaroma ne mažiau kaip iš 5 narių. Komisijos nariu negali būti valstybės politikas, išskyrus atvejus, kai jis yra tiesioginis valstybės tarnautojo vadovas.“

O kur darbuotojo atstovas?

Pasigedusi šios punkto dalies, LPS „Sandrauga“ suskubo išreikšti savo poziciją ir pareikalauti, kad šis 46 straipsnis būtų papildomas, prirašant ir tai, kad į komisijos sudėtį be kitų narių, turi būti įtrauktas įstaigoje veikiančios profesinės sąjungos atstovas.

Ir po ilgo laukimo, gavome atsakymą, jog Ministras pirmininkas Vidaus reikalų ministerijai pavedė išnagrinėti LPS „Sandrauga“ siūlymą tikslinti Konkursų į valstybės tarnautojų pareigas organizavimo tvarkos aprašą. BENT JAU TIEK.

 

Lauksime nagrinėjimo rezutatų ir tikimės, kad bus atsižvelgta į mūsų argumentus.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *