Jaunimo įdarbinimui reikia konkrečios pagalbos

Jaunimo įdarbinimui reikia konkrečios pagalbos

Vakar (rugpjūčio23) Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė jaunimo įdarbinimo problemas ir naujas iniciatyvas aptarė su programos „Kurk Lietuvai“ dalyviais.

„Įsidarbinti siekiantis Lietuvos jaunimas turi sulaukti realios pagalbos. Naujajame Europos Sąjungos biudžete jau numatyta didesnė parama. Tačiau tam, kad išderėti pinigai virstų naujomis darbo vietomis, reikia konkrečių projektų. Vienas iš pavyzdžių – programa „Kurk Lietuvai“, suteikianti galimybę išsilavinusiam jaunimui panaudoti žinias, įgyti reikiamų įgūdžių ir susirasti pirmą darbą. Tokių projektų reikia kuo daugiau“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jaunimo nedarbo problemai šalies vadovė asmeniškai skiria daug dėmesio. Pagrindinė kliūtis jaunam žmogui gauti darbo yra praktinių įgūdžių reikalavimas, todėl Prezidentė jau pateikė Seimui Užimtumo rėmimo ir lydimųjų įstatymų pataisas, kurios numato galimybę jaunimui savarankiškai sudaryti praktikos sutartį su darbdaviu ir gauti didesnes socialines garantijas – draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir sveikatos draudimą, taip pat stipendiją.

Šiuo metu jaunimas gali atlikti praktiką tik tose įmonėse ar organizacijose, su kuriomis mokslo įstaiga yra pasirašiusi trišalę sutartį. Viešajame sektoriuje praktikos sutartys iki šiol yra nereglamentuotos ir nesudaromos.

Jaunimo nedarbo problemai daug dėmesio skiriama ir europiniu lygiu. Naujajame ES biudžete Jaunimo garantijų iniciatyvai numatyta 8 milijardai eurų. Pasak Prezidentės, šie pinigai virs realiomis darbo vietomis tik ten, kur atsiras konkrečių jaunimui įsidarbinti padedančių projektų, todėl konkrečių iniciatyvų reikia tiek iš Vyriausybės, tiek iš verslo organizacijų. Labai svarbu, kad ir patys jauni žmonės teiktų savo pasiūlymus, o ne pasyviai lauktų pagalbos.

Pernai startavusi Vyriausybės programa „Kurk Lietuvai“ suteikia galimybę studijas baigusiam jaunimui pradėti dirbti savo šalyje. Ji finansuojama iš ES struktūrinių lėšų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Šaltinis:

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *