Bus deramasi su profsąjungomis

2013-09-05
VAKAR posėdyje Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktam nutarimo projektui, leisiančiam vesti derybas dėl kolektyvinių sutarčių parengimo policijos, muitinės ir bausmių vykdymo srityse su atitinkamomis profesinių sąjungų organizacijomis.

„Priimtu nutarimu siekiama skatinti socialinę partnerystę šiose srityse. Kolektyvinės sutartys yra vienas iš tokios partnerystės įgyvendinimo būdų, todėl buvo svarbu suteikti galimybę atitinkamų šakų įstaigoms bei profesinėms sąjungoms pradėti derybas dėl jų sudarymo“, – pažymi ministras D. A. Barakauskas.

 

Derėtis su profsąjungomis Vyriausybės nutarimu įgaliotas Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Nutarimas parengtas vadovaujantis atitinkamomis Darbo kodekso bei Valstybės tarnybos įstatymo nuostatomis.

 

Kaip nustato Valstybės tarnybos įstatymas, šakos kolektyvinė sutartis yra profesinių sąjungų organizacijų, atstovaujančių vienoje viešojo administravimo veiklos srityje dirbantiems valstybės tarnautojams, ir Vyriausybės ar jos įgaliotų institucijų rašytinis susitarimas, kuris nustato visų vienos viešojo administravimo veiklos srities valstybės tarnautojų darbo užmokesčio, darbo ir poilsio laiko ir kitas socialines bei ekonomines sąlygas.

Informacija: Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *