Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas pradėjo svarstyti 2014 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą

 2013-10-23

Seimas po pateikimo pritarė 2014 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui. Toliau jis svarstomas Seimo komitetuose.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas šios dienos posėdyje pradėjo svarstyti 2014 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą.

Komiteto posėdyje dalyvavę kultūros ministras Šarūnas Birutis, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir Švietimo ir mokslo ministerijos Ekonomikos departamento direktorė Eglė Radėnienė pristatė įstatymo projekto nuostatas ir finansavimo rodiklius, susijusius su atitinkamomis sritimis.

 Nacionalinio biudžeto asignavimai švietimui ir mokslui 2014 m. sudaro 6000 mln. Lt. ir, palyginti su 2013 m., yra 10 mln. Lt. (0,18%) didesni. Specialiai tikslinei dotacijai mokinio krepšeliui finansuoti 2014 m. numatyta iš viso 1924 mln. Lt. Šiemet pirmąkart po kelių metų pasiekta, kad 2014 m. lėšos, atsilaisvinusios dėl mokinių skaičiaus mažėjimo (apie 60 mln. Lt.), būtų paliktos švietimo sistemoje. Atsisakyta nuostatos, pagal kurią dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus nuo rugsėjo 1 d. nepanaudota specialios tikslinės dotacijos dalis mokinio krepšeliui finansuoti ketvirtąjį ketvirtį grąžinama į valstybės biudžetą.

 Komitetas griežtai nepritarė siūlymui, pagal kurį įvykdžius bendruosius ugdymo planus ir visiškai patenkinus mokymo reikmes, nepanaudota speciali tikslinė dotacija mokinio krepšeliui finansuoti gali būti perskirstyta kitoms švietimo reikmėms finansuoti. ,,Tokia nuostata kelia susirūpinimą, nes, esant galimybei nepanaudotas mokinio krepšelio lėšas naudoti bendroms švietimo reikmėms finansuoti, savivaldybėse mokyklos gali būti verčiamos dirbtinai taupyti ugdymo sąskaita“, – pabrėžė komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė.

 Kultūros ministras Šarūnas Birutis pristatė problemines sritis, neišspręstas kultūros biudžeto projekte, vykdomas reformas finansų valdymo srityje, valstybės investicijų programos kultūros dalies asignavimų limitų kitimą ir naujus, su finansų valdymu susijusius iššūkius.

 Nacionalinio biudžeto asignavimai kultūrai 2014 m. sudaro 348 341 tūkst. Lt.

 Atsižvelgiant į visas posėdyje išsakytas pastabas, komitetas išvadų svarstymą dėl 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto tęs lapkričio 6 d. posėdyje.

Informacija: lrs.lt

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *