Kaip darbo ministras ruošiasi įteisinti vergovę….

2012-08-29

Ką tik pasirodė žmones klaidinama informacija, kad valdžia siekia įteisinti naują darbo santykių formą- paslaugų kvitus. Ministras Jankauskas viešai teigdamas, kad paslaugų kvitai yra nauja darbo santykių forma turėtų bent jau pasikonsultuoti su specialistais ir suprasti ką teigia. Įdomiausia tai, kad ministrui nežinant, kas yra darbo santykiai, jam pritaria ir vyriausiasis darbo inspektorius Vilius Mačiulaitis.

Būtina p. D. Jankauskui ir jo kompanijai paaiškinti , kad kol kas Lietuvoje darbo santykiai atsiranda tada, kai darbdavys ir darbuotojas sudaro darbo sutartį, kurioje darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas, paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti saugias ir sveikas darbo sąlygas, nustatytas įstatymuose, kolektyvinėse sutartyse ir šalių susitarime. Sąmoningai buvo sumaišyti  skirtingi dalykai: rangos, pavedimo, autorinės sutartys t.y civiliniai santykiai su darbo santykiais. Tenka apgailestauti, kad dėl vieno politiko užgaidų ir primityvumą nepasisako universitetų ir aukštųjų mokyklų  darbo teisės mokslininkai ir specialistai.

Kokių rezultatų realiai galime tikėtis dėl vieno politiko avantiūros?

Visų pirma reikia įvardyti, kad šis žingsnis yra darbo kodekso naikinimas,  atimant iš dirbančiųjų ne tik teisę gintis darbo kodekse nustatyta tvarka, turėti saugias ir sveikas darbo sąlygas, bet sunaikinamos ir socialines garantijos, galiojančios darbo santykių metu.. Samdytojas nebus atsakingas už nelaimingą atsitikimą darbe, sužalojimą arba sveikatos sutrikdymą. Samdomajam nereikės mokėti nei už viršvalandinį darbą, bei darbą švenčių dienomis. Akivaizdžiai galime tikėtis brutalesnio ir ciniškesnio darbuotojų išnaudojimo, beteisiškumo ir emigracijos padidėjimo. Nežinia   kokios kompetencijos lygio buvo ,,projekto kalambūrą‘‘ ruošiusi grupė. Aišku tik tai, kad Lietuvos profesinės sąjungos ,,Sandrauga“ argumentų, nuomonės  p. D. Jankauskas  nesiklauso, todėl pas save pasikvietė tuos, kurių nuomonė tokia pati kaip ministro.

Duodamas iš anksto paruoštą  ir apmokėtą informaciją Lietuvos radijui D.Jankauskas visus ramino, kad tai tik ,,pabandymas‘‘ su Lietuvos darbuotojais. Visai kaip lageriuose. Atliks bandymus, pažiūrės, kad niekas nedrįsta prieštarauti ir pasakos panašiems į save  kokį ,,puikų žingsnį“ jis atliko per kadenciją.

Jei norime Lietuvos be teisės, be socialinio teisingumo, jei siekiame dar labiau  padidinti emigraciją leiskime p, Jankauskui  atlikti bandymus su Lietuvos dirbančiaisiais. „Tam, kad įsiviešpatautų blogis, užtenka to, kad geri žmones nedarytų nieko…“ (Edmund Burke). “

 

 

 

 

 

LPS ,,Sandrauga“ Pirmininkas                                                                                    Kęstutis Juknis

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *