Pirmininkaujanti Lietuva siekia stabdyti jaunimo nedarbą, kurti geresnę ateitį jaunimui

2013-11-13

Lapkričio 14–15 dienomis Vilniuje vyks vienas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių – konferencija „Stabdyti jaunimo nedarbą Europoje, kuriant geresnę ateitį jaunimui“. Konferencijoje bus tariamasi, kaip, panaudojant Europos socialinio fondo lėšas, spręsti didelio jaunimo nedarbo iššūkius visoje Europoje. Konferenciją atidarys socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

„Visoje Europos Sąjungoje jaunimo užimtumo problema yra vienas svarbiausių prioritetų. Jau 2013 metų pradžioje Europos Taryba pritarė Jaunimo užimtumo iniciatyvai. Siekdama sustiprinti ir paspartinti Jaunimo užimtumo paketo priemonių įgyvendinimą, pasiūlė numatyti garantijas jaunimui visoje Europos Sąjungoje, todėl labai svarbu paminėti, kad pagal šias Jaunimo garantijas visi jaunuoliai iki 25 metų amžiaus, per 4 mėnesius tapę bedarbiais ar nutraukę formalų mokymąsi, turės gauti pasiūlymą dirbti, tęsti mokymąsi, stažuotis ar atlikti praktiką“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Europos socialinis fondas skiria 6 milijardus eurų Jaunimo garantijų priemonių įgyvendinimui didžiausio jaunimo nedarbo regionuose, kur jaunimo nedarbas viršija 25 procentus. Nors lėšų įsisavinimo planai ir gerai parengti, Europos Komisija atkreipė dėmesį į būtinybę paspartinti jų įgyvendinimą.

Pasak ministrės Algimantos Pabedinskienės, kai kurios Europos šalys jau įgijo patirties diegiant Jaunimo garantijas. „Jaunimo garantijų diegimo efektyvumas akivaizdžiai yra susijęs su valstybinių užimtumo tarnybų gebėjimu administruoti darbo rinkos priemones, su gebėjimu sudaryti bendradarbiavimo susitarimus su kitais dalyviais, tarp jų ir jaunimo organizacijomis“, – teigia A. Pabedinskienė.

Konferencijos metu darbo grupėse numatoma diskutuoti apie tai, ką reiktų daryti, kad jaunimas anksti nepaliktų mokyklos, kaip skatinti darbą su socialinės atskirties grupėmis, tobulinti jaunimo darbo įgūdžius, skatinti kokybiškas stažuotes, gamybinę praktiką, jaunimo verslumą bei paramą verslo pradžiai.

Darbo grupių užsiėmimuose ir projektų parodos metu dalyviai turės galimybę pasidalinti patirtimi ir planais, kaip panaudoti Europos socialinio fondo lėšas novatoriškiems tvarios politikos planams ir paramoms finansuoti.

Renginyje dalyvaus Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties direktorato generalinio direktoriaus pavaduotojas Zoltan Kazatsay, Direktorato E direktorė Andriana Sukova-Tosheva, Komisaro L. Andor kabineto narys užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties klausimams spręsti Jiří Plecitý, kiti institucijų, dirbančių ESF įgyvendinimo srityje, darbuotojai, užimtumo tarnybų darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų, socialinių partnerių atstovai.

Renginį organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Stebėti konferencijos transliaciją ir užduoti klausimus bus galima tiesiogiai internetu. Transliacijos nuoroda: http://esf.socmin.lt/

socmin.lt informacija

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *