2013-11-18

Šiandien Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas K.Juknis  ir atstovai dalyvauja Europos švietimo tarybų tinklo (UNEC)  konferencijoje „Anksti paliekantys mokyklą“.

LR Seime lapkričio 18-20 vykstančioje konferencijoje UNEC nariai ir Lietuvos švietimo atstovai sprendžia kaip ES valstybėms narėms kovoti su anksti mokyklą paliekančiųjų  problema.

Siekis sumažinti mokyklos nebaigusiųjų asmenų skaičių yra svarbus programos „Švietimas ir mokymas 2020“ ir Strategijos „Europa 2020“ tikslas.

Nebaigti mokslai turi tiesioginės įtakos dalyvavimui įvairiose socialinio gyvenimo srityse (užimtumo, pilietybės, sveikatos, socialinės padėties, kultūriniame gyvenime ir kt.) Menką kvalifikaciją  įgavę jaunuoliai apsunkina savo galimybes susirasti darbą  ir įsitvirtinti darbo rinkoje, todėl dažniausiai priklauso nuo socialinių išmokų, yra mažiau aktyvūs piliečiai. Tai visiems aktuali problema, kurią reikia spręsti.

O kaip padaryti, kad sprendimo būdas būtų geriausias  ir strategiškai efektyvus, svarbu išklausyti kiekvieno  konferencijoje pasisakančio nuomonę ir patirtį.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovai  taip pat turi pastabų ir minčių  nuo ko reikėtų pradėti spręsti šią problemą, todėl dalyvauti konferencijoj ir išreikšti savo poziciją labai aktualu.

Mokyklų problemas būtina spręsti, juk mokykla, kaip sakė vienas iš konferencijos metu kalbėjusių pranešėjų Paul Downes:  „Būsimo piliečio ugdymo įstaiga“.

 

Dovilė L.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *