Siūlymui metams pratęsti maksimalios nedarbo socialinio draudimo išmokos ribojimą po svarstymo pritarta

2013-11-22

2013 m. lapkričio 21 d. pranešimas VIR                                                                                        (iš plenarinio posėdžio)

Seimas, 65 parlamentarams balsavus už, – 5 prieš ir 27 susilaikius, po svarstymo pritarė Socialinių reikalų ir darbo komiteto patobulintam Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIP-1115(2), kuriuo siūloma numatyti, kad maksimalios nedarbo socialinio draudimo išmokos ribojimas galiotų iki 2014 m. gruodžio 31 d. Šiuo metu nustatytas maksimalus nedarbo pašalpos dydis – 650 Lt.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktame pirmajame projekto variante buvo siūloma išmokos ribojimą pratęsti iki 2015 m. gruodžio 31 d.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas nusprendė siūlyti metais sutrumpinti šį ribojimą. Komiteto išvadoje rašoma, kad „atsižvelgiant į Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo preambulę (būtinybę stabilizuoti Lietuvos Respublikos valstybės ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetų deficito didėjimą ir subalansuoti pinigų srautus ir kt.); į Konstitucinio Teismo doktriną, kad mažinti atlyginimus ir pensijas galima ne ilgiau kaip vieniems biudžetiniams metams; kiekvienais biudžetiniais metais (kurie sutampa su kalendoriniais metais) Seimas privalo suformuoti valstybės biudžetą kitiems biudžetiniams metams, atsižvelgdamas į esamą socialinę ir ekonominę padėtį, į visuomenės ir valstybės poreikius bei galimybes, į turimus arba galimus gauti finansinius išteklius bei valstybės įsipareigojimus; siūloma nustatyti, kad nedarbo socialinio draudimo išmokų dydžio mažinimas galiotų iki 2014 m. gruodžio 31 d.“

 

LRS.lt informacija

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *