Nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui – projekto „Savanorystė – pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link“ mokymai

2013-12-04

Nedirbančio ir nesimokančio jaunimo socializacijos problemos aktualios ir Lietuvoje, ir visoje Europos Sąjungoje. Todėl įvairios iniciatyvos, padedančios jaunimui įsilieti į darbo rinką ir visuomenės gyvenimą, yra itin svarbios kiekvienam pradedančiam naują veiklos etapą jaunuoliui. Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, bendradarbiaudama su Lietuvos darbo birža, jau keletą mėnesių įgyvendina projektą „Savanorystė – pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link“.

 

Jaunimas nuo 18 iki 29 metų, nedirbantis ir nesimokantis pagal jokią studijų programą gali dalyvauti projekto „Savanorystė – pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link“ trijų dienų mokymuose pagal programą „Karjeros sprendimus priimu pats“.

Dalyvavimas šiuose mokymuose gali tapti pirmu žingsniu į karjeros sėkmę, nes jų metu su jaunimu žiniomis ir patirtimi dalinsis didelę mokymų, konsultavimo ir personalo paieškos patirtį turintys PERSON PREMIER ekspertai – praktikai.

Šis socialine partneryste pagrįstas jaunimui iki 29 metų skirtas projektas, siūlantis neformaliojo švietimo paslaugų paketą, suteikia nesimokantiems ir nedirbantiems jaunuoliams žinių kurti savo karjerai pamatus per savęs pažinimo, savo norų, profesinių interesų įvertinimą, užsibrėžtų tikslų siekimą, derinant savo norus ir galimybes su dabartinės rinkos pasiūla, pagaliau išmėginti ir labiau pažinti save dalyvaujant savanoriškoje veikloje. Savanorystė dažnam nežinančiam jaunuoliui ką veikti realiame gyvenime gali būti naudinga veikla, padedanti apsispręsti dėl tolesnės asmeninės karjeros.

Kokia nauda mokymų dalyviui?

– Trijų dienų profesionalūs mokymai;.

– Sustiprinti įgūdžiai.

– Mokymų baigimo sertifikatas.

– Suteikti dokumentai padės ieškotis darbo ir suvokti, ko nori gyvenime.

– Pasiūlyta galimybė savanoriauti ir savanoriškos veiklos sertifikatas.

-Maitinimas iš projekto lėšų.

Jaunimo situacija darbo rinkoje

 

Lapkričio 1 d. buvo registruota 21,2 tūkst. jaunų bedarbių iki 25 metų amžiaus (0,7 tūkst. mažiau nei prieš mėnesį) – 4,6 tūkst. mažiau nei 2012 m. lapkričio 1 d. Tai sudaro 11,7 proc. visų bedarbių (2012 m. lapkričio 1 d. – 13,1 proc.). 46,9 proc. jaunų bedarbių neturėjo profesinės kvalifikacijos, todėl negalėjo konkuruoti darbo rinkoje (nekvalifikuotų jaunuolių dalis prieš metus – 50 proc.), taip pat 46,2proc. jaunų bedarbių buvo pirmą kartą pradedantys darbinę veiklą. Palyginti su 2012 m. lapkričio 1 d., darbo patirties neturinčių jaunuolių sumažėjo 13,9 proc. punkto (buvo 60,1 proc.).

 

Daugiausia tarp jaunų bedarbių buvo su viduriniu išsilavinimu – 53,1 proc., su aukštuoju – 23,4 proc., su pagrindiniu – 16,1 proc., su pradiniu – 7,6 proc., neturi pradinio išsilavinimo – 0,1 proc. Tarp registruotų teritorinėse darbo biržose jaunuolių 4,5 tūkst. buvo jauni ilgalaikiai bedarbiai, darbo nerandantys ilgiau nei 6 mėn. – 1,7 tūkst. mažiau nei 2012 m. lapkričio 1 d.

 

Daugiau informacijos: http://www.ldb.lt/Informacija/Veikla/Naujienos/UserDisplayForm.aspx?ID=6850

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *