Seimas valstybės biudžetą tvirtins gruodžio 12-ąją

2013 m. gruodžio 5 d. pranešimas VIR

 Seimo rytiniame posėdyje įvyko 2014 m valstybės biudžeto projekto (Nr. XIIP-1097(2) antrasis svarstymas, kurio metu nuspręsta kitų metų valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetų finansinius rodiklius tvirtinti gruodžio 12 d., ketvirtadienį. Už šį sprendimą balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 14, susilaikė 12 parlamentarų.

 

Vyriausybės patobulintame įstatymo projekte 2014 m. valstybės biudžeto pajamos sudaro 26,093 mlrd. litų, asignavimai išlaidoms ir turtui įsigyti – 27,033 mlrd. litų. ES ir kitos tarptautinės paramos lėšos – 7,4 mlrd. litų. Numatoma, kad valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų konsoliduotos visumos pajamos, be ES ir kitų tarptautinės finansinės paramos lėšų, 2014 metais sieks 22,554 mlrd. litų, su parama – 29,986 mlrd. litų. Planuojami asignavimai be ES ir kitų tarptautinės finansinės paramos lėšų sieks 23,494 mlrd. litų, su parama – 30,926 mlrd. litų.

 

Svarstomame projekte Vyriausybė pasiūlė patikslinti pajamų prognozę. Palyginti su ankstesniu variantu, asignavimai be ES ir kitos tarptautinės paramos lėšų didėja 103,3 mln. litų, su parama – 152 mln. litų. Pajamų dalis didėja 177 mln. litų. Daugiausia pajamų 2014 metais numatoma gauti iš pridėtinės vertės mokesčio – beveik 9,8 mlrd. litų. Iš gyventojų pajamų mokesčio numatoma gauti daugiau kai 1,4 mlrd. litų. Akcizų kitąmet numatoma surinkti apie 3,5 mlrd. litų. Iš pelno mokesčio kitąmet planuojama gauti daugiau kaip 1,6 mlrd. litų.

 

Vyriausybė taip pat pasiūlė tikslinti ir asignavimus. Kultūros ir meno įstaigų finansavimą siūloma didinti 25 mln. litų darbuotojų atlyginimams, dar 9 mln. litų papildomai numatoma skirti policijai, siekiant užtikrinti vidutiniškai ne mažiau kaip dviejų patrulių ekipažų darbą ištisą parą kiekvienos savivaldybės teritorijoje. Savivaldybėms siūloma papildomai skirti beveik 17 mln. litų valstybės biudžeto bendrosios dotacijos kompensacijos padidėjimui dėl prognozuojamų pajamų į savivaldybių biudžetus patikslinimo ir 2,6 mln. litų sumažintoms socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms atkurti iki 2011 m. lygio. Iš viso specialios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams didėja 11,7 mln. litų.

 

Pasak finansų ministro, Žemės ūkio ministerijai siūloma 11 mln. litų papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms ir 8 mln. litų specialiajai tikslinei dotacijai savivaldybėms – melioracijai. Švietimo ir mokslo ministerijai specialiai tikslinei dotacijai mokinio krepšeliui finansuoti papildomai siūloma 9,4 mln. litų. Taip pat siūloma papildomai 8 mln. litų skirti Energetikos ministerijai teisinėms paslaugoms apmokėti ir arbitražo procesinėms išlaidoms, ginant Lietuvos Respublikos interesus, padengti, Generalinei prokuratūrai (beveik 3,6 mln. litų), ir 15,4 mln. litų – kitiems asignavimų valdytojams jų veiklai vykdyti.

Kaip praneša Finansų ministerija, valstybės biudžeto deficitas, projektą patobulinus, mažėja 25 mln. litų – iki 0,75 proc. BVP, planuojamas visų viešojo sektoriaus finansų deficitas – 1,9 proc. BVP. „Biudžeto rodikliai parengti remiantis ūkio raidos scenarijumi, kad 2014 m. BVP augs 3,4 proc., vidutinė metinė infliacija sieks 1,6 proc., darbo užmokestis augs vidutiniškai 5,2 proc., nedarbo lygis sumažės iki 10,5 proc.“, – skelbia Finansų ministerija.

 

lrs.lt informacija

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *