Euro įvedimas – bijoti ar laukti?

    2014-01-20

       Ūkio ministerijoje vykusiame pasitarime buvo diskutuotas klausimas, kaip būtų galima efektyviai užtikrinti, kad įvedant eurą, prekybos ir paslaugų sektoriuose kainos būtų perskaičiuojamos ir skelbiamos tinkamai.  Ūkio viceministrės Rasos Noreikienės teigimu, ruošiantis įvesti eurą labai svarbu  geranoriškai  sutari ir bendradarbiavimas visų suinteresuotų pusių: verslo, vartotojų, institucijų.

     „Per šį susitikimą norėjome aptarti tiek teisinius, tiek praktinius euro įvedimo aspektus, pasidalyti institucijų patirtimi. Susitikimo metu gauta informacija mums bus ypač naudinga per šią savaitę vyksiantį vizitą Latvijos ekonomikos ministerijoje, kurio tikslas perimti Latvijos patirtį įvedant eurą, aptarti kitus euro įvedimo klausimus. Tokie susitikimai padeda konstruktyviai planuoti veiklą, paskirstyti atsakomybę ir, numačius prevencinius veiksmus, sumažinti galimų klaidų riziką.“

        Susitikimo dalyviams buvo pateikta informacija kokie buvo dažniausiai užfiksuoti pažeidimai prekybos ir paslaugų sektoriuje įvedus eurą. Svarstytos galimos prevencinės priemonės, kurias reikėtų numatyti iš anksto, ruošiantis įvesti eurą šalyje. Norima, kad  būtų kuo mažesnis pažeidimų skaičius ir riziką.

     Nacionaliniame euro įvedimo plane jau yra patvirtinta, kad po 30 dienų, kai Europos Sąjungos Taryba priims sprendimą įvesti eurą Lietuvoje, visose prekybos ir paslaugų teikimo vietose prie kainų litais turės atsirasti ir kainos eurais, dvigubas kainų skelbimas tęsis dar pusę metų įvedus eurą. Tikėtina, kad jau vasaros pabaigoje kainos bus rodomos ir litais, ir eurais.

      Susitikime dalyvavo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos banko, Ūkio ministerijos ir Finansų ministerijos specialistai.

Pagal pateiktą bns.lt informaciją (internetinė prieiga www.bns.lt )