Prienų rajono priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai pagaliau susitiko su meru

2014-01-30

Sausio 29 dieną LPS „Sandraugos“ teisininkai vyko susitikti su Prienų rajono meru V. Bujanausku, kuris savo įtemptoje dienotvarkėje vis dėlto surado laiko šiam susitikimui. Merui buvo pateikta esama situacija Prienų rajono priešgaisrinėje tarnyboje, kuri vargiai tenkina bent minimalius, būtinus darbuotojui atlikti savo darbą, reikalavimus.

Į LPS „Sandraugą“ kreipėsi Prienų rajono Priešgaisrinės tarnybos nariai, kurie nesulaukė jokio atsako, apskritai jokio susidomėjimo, kad gaisrininkai dirba kenksmingomis sąlygomis: darbo vietoje ir iškvietimo metu, jiems tenka budėti po vieną. Tai neleistina atsižvelgiant į darbo saugos reikalavimus, kuriuose numatyta, kad turi budėti bent po du ugniagesius. Taip pat darbo vietoje trūksta reikiamos specialios aprangos, ji yra susidėvėjusi ir tinkamai neapsaugo ugniagesio gaisro metu. Atlyginimas, kuriuo turi pasitenkinti ugniagesys yra tik keliais litais didesnis už minimalią algą. Galiausiai, ugniagesiams savo lėšomis reikia šildyti savo darbo vietos patalpas.

Taigi situacija dirbantiems Prienų rajono Priešgaisrinėje tarnyboje yra sudėtinga. Skaudžiausia, kad nuo ugniagesių darbo priklauso kiek žmonių gyvybių bus išgelbėta, kiek turto apsaugota. Galiausiai jų darbas – tai nuolatinė akistata su pavoju. Gaila, bet daugelis valdžios vyrų tai pamiršta ir numoja ranka. Vis dėlto šio susitikimo metu tikimasi, kad pagaliau bus atsigręžta į esamą problemą ir pradėta ieškoti sprendimo variantų, kurie padės Prienų rajono Priešgaisrinėje tarnyboje ugniagesiams sukurti saugesnes darbo sąlygas ir patrauklesnę darbo vietą.

I. Ž.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *