Susitikimas Prienų rajono savivaldybėje

2014-02-27

Šiandien 10 valandą Prienų rajono savivaldybėje vyko susitikimas su Prienų priešgaisrinės tarnybos viršininku J. Radzevičiumi, LPS „Sandrauga“ profsąjungos pirmininku K. Jukniu ir komiteto nariais, Prienų rajono administracija ir Prienų rajono tarnybos ugniagesiais. Šio susitikimo metu metu buvo siekiama rasti bendrą išeitį, kuri leistų Prienų rajone pagaliau pradėti laikytis vyriausybinių nutarimų.

                    Susirinkimo dienotvarkėje Prienų priešgaisrinės tarnybos viršininkas J. Radzevičiaus buvo numatęs aptarti nutarimo „Dėl priešgaisrinės saugos užtikrinimo standarto patvirtinimo“ įgyvendinimą, kuriame yra nurodyta, kad ugniagesiai privalo budėti ir į įvykio vietą vykti po du. Taip pat J. Radzevičius aptarė sudarytą metinį biudžetą bei viršvalandinio darbo apmokėjimą. Galiausiai pristatė, kad bus skiriama lėšų naujai įrangai įsigyti. Deja, tai buvo tik idiliškas susirinkimo planas, kuris vis kitomis spalvomis ryškėjo eigoje, verdant diskusijoms.

                     Vis dėlto nors ir yra vyriausybinis nutarimas Nr. 354 „Dėl priešgaisriniai saugos užtikrinimo standarto patvirtinimo“, Prienų rajono priešgaisrinės tarybos viršininkas skelbia boikotą įstatymams ir  vos tik pradedant kalbėti apie datą, kada bus pradėtas įgyvendinti šis nutarimas, pradeda dievagotis – šių metų biudžetas jau sudarytas ir neįmanoma jo keisti. Apie alternatyvas, kaip galėtų būti koreguojamas lėšų paskirstymas, viršininkas nenorėjo girdėti, nors sudarytas biudžetas 2014 metams nėra oficialiai patvirtintas.

Taigi susidaro įspūdis, kad Prienų rajonas, tarsi savo autonomiją turintis kraštas, kuriame Lietuvos Respublikos įstatymai jau negalioja. O gal ir gaisrai Prienų rajone nekyla?

I. Ž.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.