Mokyklos vadovų pasitarimas dėl švietimo proceso organizavimo

2014-03-27

Šiandien Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ dalyvavo Kauno bendrojo ugdymo mokyklų vadovų pasitarime „Pagalbos mokiniui teikimas“, kuris vyko Šv. Kazimiero pagrindinėje mokykloje. Šio pasitarimo metu Kauno miesto mokyklų vadovai siekė aptarti kaip pagerinti mokinių ugdymą ir pasiekimus mokyklose ir kokios galėtų būti strategijos švietimo sistemoje ateityje.

Pirmoje  pasitarimo dalyje Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas, administracija ir mokyklų vadovai pateikė pranešimus temomis: Praktikos „Mokymosi programos teikimas“ rezultatų teikimas; Mokyklos vaidmuo atpažįstant, įvertinant ir teikiant mokinių specialiuosius ugdymuisi poreikius; Valstybinės švietimo 2013–2022 metų strategijos siekiniai; Pagalbos mokiniui sistema Kauno šv. Kazimiero pagrindinėje mokykloje bei kiti aktualūs  švietimo organizavimo klausimai.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis bei teisininkai akcentavo, kad mokinių švietimo procese dalyvaujantys mokytojai dažnai patiria psichologinį spaudimą iš vadovo, administracijos darbuotojų, tėvų, o darbo sąlygos dažnai būna labai skurdžios (trūksta darbo priemonių, didelis darbo krūvis ir pan.). Siekiant pagerinti mokinių ugdymo procesą ir pasiekimus reiktų atsižvelgti ir į mokytojo darbo sąlygas, nes motyvuotas, patenkintas, pailsėjęs ir oriai savo darbo vietoje besijaučiantis, savo srities specialistas gali produktyviau dirbti ir siekti geresnių rezultatų.

I. Ž.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *