LSP „Sandrauga“ kartu su kitomis profesinėmis sąjungomis ragina ministrą imtis veiksmų

2014 06 17

Šiandien LSPF „Sandrauga“ delegacija, kartu su kitų profesinių sąjungų atstovais įteikė švietimo ir mokslo ministrui D. Pavalkiui reikalavimus dėl švietimo darbuotojų padėties gerinimo. Neįgyvendinus šių reikalavimų, profsąjungos žada streikus jau šį rudenį.

Šiandien vykusiame pasitarime 5 didžiausių švietimo darbuotojus atstovaujančių profsąjungų atstovai  susirinko  susitikime, kuriame aptarė švietimo darbuotojų padėtį. Profsąjungų atstovams pavyko pasiekti sutarimą dėl 6 punktų sąrašo, kuriame išdėstė esminius švietimo darbuotojų reikalavimus. Reikalauta peržiūrėti mokytojų atlyginimus, atlikti pokyčius ikimokyklinių ugdymo įstaigose, bei pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį. Svarbiausiu reikalavimu įvadintas mokinio krepšelio dydžio, buvusio iki 2009 metų, atkūrimas.

Profesinių sąjungų atstovai šiandien taip pat susitiko su švietimo ir mokslo ministru Dainiui Pavalkiu, kuriam išdėstė savo reikalavimus. Po susitikimo vyko spaudos konferencija. Paprašytas pakomentuoti susitikimą su ministru, LSPF „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis įvardino politinės valios trūkumą sprendžiant ir tinkamai atstovaujant švietimo problemas. K. Juknis iškėlė nesugebėjimo sukontroliuoti švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžių valdybų problemą, bei teigė, kad pokalbis su ministru paliko slogų įspūdį, ypatingai kalbant apie strategines perspektyvas.

 

LSP „Sandrauga“ informacija.

Taip pat skaitykite:
http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/mokytojai-galanda-kirvius-ruosiasi-streikuoti.htm

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/nebus-padidintas-mokinio-krepselis-ir-sumazintas-klases-mokiniu-skaicius-bus-mokytoju-streikas-56-434503?cf=vl

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *