Streikuoti ruošiasi ir Anglijos bei Velso mokytojai

Kęstutis Juknis

2014 06 20

Lietuvos mokytojų reikalavimai mažinti pensinį amžių, kelti atlyginimus ir sureguliuoti darbo krūvius nėra išimtis ir Europos kontekste. Vakar Jungtinės Karalystės Nacionalinis mokytojų susivienijimas (toliau NMS) – išplatino pranešimą, kad ruošiasi Liepos mėnesį vyksiančiam streikui.

Anglijos ir Velso mokytojai paskelbė ketinantys streikuoti Liepos 10 dieną. NMS atstovė teigė, kad protestams rengiamasi dėl ilgalaikio valdžios atstovų nesugebėjimo išspręsti klausimų dėl mokytojų atlyginimų, pensijų ir darbo krūvio. Prie streikuojančių mokytojų ketina jungtis ir kitos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos.

Anglijos Švietimo departamento atstovai tvirtina, kad mokytojams streikuoti „nėra pagrindo“. Į tai NMS pirmininkė atsako, kad derybose su Švietimo departamentu pasigenda dėmesio esminių problemų sprendimui, todėl nemato kito būdo spręsti švietimo sistemos problemų.

NMS aiškino, kad streikams buvo pasirinktas liepos mėnuo, taip siekiant sumažinti trukdymą egzaminams. Ji taip pat atsiprašė mokinių ir jų tėvų už nepatogumus.

Komentuodamas situaciją, LSP „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis teigė, kad Lietuvoje vertėtų pasimokyti iš Jungtinės Karalystės kolegų ir pereiti prie aštresnės retorikos ginant mokytojų teises. „Lietuvos profesinėms sąjungoms svarstant streikų galimybę rudenį, kolegos Anglijoje ir Velse demonstruoja griežtą poziciją. Galėtume pasimokyti iš gilesnes profesinių sąjungų tradicijas turinčių Didžiosios Britanijos kolegų kovos strategijos ir solidarumo atstovaujant mokytojų profesijai“ .

Rūta Geležinė, remiantis LSP „Sandrauga“,  BBC ir The Guardian inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *