Beveik pusė Lietuvos darbuotojų nepatenkinti savo darbu

2014 07 02

Naujo tyrimo duomenimis, apie 53 procentus darbuotojų Lietuvoje nėra motyvuoti ar patenkinti savo darbu. Nors šis skaičius per pastaruosius metus ir mažėjo, jis vis dar yra aukštesnis negu kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje.

Tyrimo metu apklausti 454 darbuotojai. Pagal pasitenkinimą darbu ir požiūrį į darbovietę, jie suskirstyti į keturias grupes: atsiskyrėlius, gyventojus, vedlius ir kritikus. Didžiausios, 43 procentus sudarančios, atsiskyrėlių grupės atstovai yra nepatenkinti savo darbu ir darbo vieta. Dar 34 procentai darbuotojų – gyventojai – savo darbą pakenčia, tačiau įmonei didelių sentimentų nejaučia. Iš visų šių grupių, nuoširdžiai patenkinti savo darbu ir motyvaciją dirbti jaučiantys vedliai sudaro tik 13 procentų.  Likę 10 procentų – kritikai – tai žmonės, išimtinai savo karjera besidomintys žmonės, keičiantys darbovietę pasitaikius geresniam pasiūlymui.

Praėjusių metų rudenį amerikiečių tyrimų bendrovės Gallup paskelbtoje pasaulinėje statistikoje, duomenys apie Lietuvos darbuotojų požiūrį į darbą kiek skiriasi. Čia nurodoma, kad Lietuvoje savo darbu patenkinti tėra 10 procentų žmonių, o jo nekenčia – 28. Daugiausiai darbuotojų – 62 procentai, savo darbu nesiskundžia, bet per daug ir nesidžiaugia. Tuo tarpu pasaulyje apskritai savo darbą myli 13 procentų, pakenčia – 63, nekenčia – 24 procentų darbuotojų.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *