Pasaulyje: tylūs protestai, garsūs protestai

2014-07-10

Didžiojoje Britanijoje streikuoja viešojo sektoriaus darbuotojai. Apie milijoną mokytojų, ugniagesių, bibliotekininkų, šiukšlių išvežėjų ir kitų valstybės tarnautojų išėjo į gatves protestuoti dėl nekylančio viešojo sektoriaus finansavimo, prastėjančių pragyvenimo sąlygų ir pensijų.

Protestai yra skirti parodyti Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybei, kad viešojo sektoriaus darbuotojų kantrybė trūko. Protestus organizuojančių profesinių sąjungų atstovai teigia, kad darbuotojai „nebegali dar tris metus gyventi su tokiais atlyginimų apribojimais“ (JK viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimas pastaruosius tris metus buvo įšaldytas – aut.past.). Kitos profsąjungos atstovas tvirtino, kad „uždarytos mokyklos ir gaisrinės, atidedami skrydžiai sukelia gyventojams nepatogumus. Atsiprašome už tai, tačiau mes taip mėginame pasakyti, kad visi priklauso nuo mūsų narių atliekamo darbo, todėl metas pradėti mokėti jiems padorų atlyginimą“.

Iš viso Anglijoje ir Velse planuojama daugiau nei 50 mitingų ir eisenų. Piketai taip pat vyks mokyklose, savivaldybėse, stotyse bei gaisrinėse. Akcijų baigiamasis protestas vyks Londone, Trafalgaro aikštėje.

Kol JK darbuotojai masiškai eina į gatves, iškėlę protesto ženklus, jų kolegos JAV protestuoja tyliai. Po to, kai JAV Memfio valstijoje buvo apkarpytas sveikatos draudimas policijos pareigūnams, beveik ketvirtadalis policininkų pirmadienį neatėjo į darbą „dėl ligos“. Oficialiai už šią protesto akciją atsakomybės niekas neprisiima. Vietos bendruomenė teigia suprantanti, kad policijos pareigūnai turi ginti savo teisę į sveikatos apsaugą. Tiesa, kai kurie gyventojai išreiškė susirūpinimą dėl savo saugumo, esant policijos pareigūnų trūkumui.

Rūta Geležinė, remiantis bbc.co.uk ir cnn.com informacija