Jaunimo nedarbas mažėja

2014-07-22

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad šalyje mažėja bedarbių jaunimo tarpe.  Remdamasi darbo biržos duomenimis, ministerijos atstovai teigia, kad per pirmąjį pusmetį buvo įdarbinta daugiau negu 70 procentų jaunimo, ieškančio darbo per darbo biržą. Šiuo metu jaunimas sudaro apie 8  proc. visų bedarbių Lietuvoje, kas yra 2,2 proc. mažiau negu pernai.

Ministerijos pranešime taip pat nurodoma, kad darbo biržoje užsiregistravę 26,7 tūkst. jaunų bedarbių, o tai yra net 14,4 tūkst. mažiau negu buvo pernai tuo pačiu laikotarpiu. Šiais metais beveik mažiau ir absolventų, ieškančių darbo – pernai tokių buvo 2 tūkst., o dabar jų skaičius nesiekia tūkstančio. Jaunais bedarbiais laikomi asmenys tarp 16 ir 29 metų amžiaus, užsiregistravę darbo biržoje kaip darbo ieškantys asmenys.

„Atsigavusi ekonomika palanki darbo rinkai – augantis darbuotojų poreikis retina ir bedarbių gretas, ypač jaunimo. Didelės įtakos jaunimo nedarbo mažėjimui turi ir intensyviai taikomos „Jaunimo garantijų“ iniciatyvos nuostatos, kai įsiregistravusiam darbo biržoje jaunuoliui iki 29 metų per keturis mėnesius siūlomos tarpininkavimo įdarbinant paslaugos, dalyvavimas aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse arba motyvuojama sugrįžti į švietimo sistemą“, – ministerijos išsiplatintame pranešime džiaugiasi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Kol socialinės apsaugos ir darbo ministrė džiaugiasi jaunimo nedarbo mažėjimu, Jaunimo organizacija „Sandrauga“ pastebi, kad sumažėjęs nedirbančio jaunimas skaičius gali būti susijęs su apskritai mažėjančiu jaunimo skaičiumi bei didele šios amžiaus grupės asmenų emigracija. Nors aptariamo laikotarpio duomenys dar nėra paskelbti, bet remiantis Lietuvos statistikos  departamento pateikiama informacija, vien nuo 2011 metų iki 2013 metų 15 – 29 m.  amžiaus gyventojų Lietuvoje buvo sumažėję daugiau negu 30 tūkt.

„Sumažėjęs bedarbių skaičius jaunimo tarpe nebūtinai reiškia, kad daugiau jaunimo susiranda darbus. Tiesiog apskritai mažėja jaunimo, taigi mažėja ir jaunų žmonių užsiregistravusių darbo biržoje“ – pastebi Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime taip pat pažymima, kad šiais metais verslo liudijimus įsigijo ir savarankišką veiklą pradėjo 3,8 tūkst. jaunų bedarbių. Tai yra tūkstančiu daugiau, negu pernai. „Būtent tai aš laikyčiau tikruoju pasiekimu. Džiugu, kad jaunimas imasi iniciatyvos ir drąsiai kuria Lietuvos ateitį. Kiekvienam iš šių beveik 4 tūkst. jaunuolių norėčiau palinkėti kuo didžiausios sėkmės ir užsispyrimo įveikiant pasitaikančias kliūtis vystant savo veiklą“ – teigia K. Juknis.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *