F-1 magnato kišenė palengvėjo 252 mln.Lt

2014-08-06

Formulė 1 magnatas Barni Eklestonas (angl. Barnie Ecclestone, nuotr. dešinėje) nepagailėjo rekordinės sumos, kad išsisuktų nuo jam mestų kaltinimų kyšininkavimu ir galimos 10 metų kalėjimo bausmės. Sumokėjęs 252 mln. Lt siekiantį susitarimo mokestį, jis vėliau vadino save „idiotu“ dėl tokio sprendimo. Tuo pačiu B. Eklestonas nepamiršo pasidalinti ir asmenine įžvalga, jog būti teisiamam – ne tik neparanku, bet ir labai nemalonu.

F1 magnatas stojo prieš Miuncheno (Vokietija) teismą 2013 metų liepą, po to, kai buvęs Vokietijos bankininkas apkaltino jį davus kyšį, mainais už didžiulį automobilių sporto akcijų paketo pardavimą. Už tokį nusikaltimą gresia iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Vakar Eklestonas išsprendė teisinį ginčą sumokėdamas 60 mln. svarų (apie 252 mln. Lt) dydžio kompensaciją ir pasirašydamas taikų susitarimų su prokurorais. Vėliau jis komentavo susitarimą teigdamas: „aš buvau šiek tiek idiotas, pasirašydamas susitarimą, nes jis buvo ne su teisėju, o su prokurorais“.

Eklestonas yra laikomas asmeniu, turinčiu didžiausią autoritetą Formulė 1 sporte. 2011 metais The Forbes pasaulio milijardierių sąraše jis buvo išrinktas kaip 4 turtingiausias žmogus Jungtinėje Karalystėje, o jo turtas buvo vertinamas 4.2 milijardų JAV dolerių.

Vis dėl to, bylinėtis teismuose menkas malonumas net jam. Britų dienraščiui The Guardian Eklestonas teigė: „Galų gale, tai buvo trys su puse metų apsunkinimų, keliavimo, susitikimų su advokatais ir vienas Dievas težino ko dar, todėl gerai, kad tai baigėsi“.

„Šis teismas vyko po du kartus per savaitę ir turėjo trukti iki spalio. Kai mėgini vadovauti verslui, nėra lengva tvarkyti reikalų, kai bendrauji su advokatais. Dar trys mėnesiai būtų buvę blogai. Aš turėjau dirbti savaitgaliais, kad atsigriebčiau ko nespėjau per savaitę“ – sakė Eklestonas.

Šviesioji šios istorijos pusė yra ta, kad net ir turtingiausiems verslininkams bylinėjimasis teismuose – menkas malonumas, reiškiantis didelius moralinius ir finansinius nuostolius.

Tad norėtume paraginti Jus nebijoti ginti savo teisių, kuomet darbdavys jas pažeidžia. Jei vienam nejauku – kreipkitės į mus. Mes visada pasiryžę padėti.

Rūta Geležinė, pagal The Guardian ir The Forbes inf.