Kelių saugumui – pirmasis Baltijos šalyse reflektometras

2014-08-08

LR Susisiekimo ministerija skelbia įsigijusi pirmąjį Baltijos šalyse reflektometrą. Prietaisas yra skirtas tikslesnei ir išsamesnei kelių linijų kontrolei. Jo pagalba, užtikrinamas geresnis kelių linijų matomumas nakties metu, lyjant ar rūke.

Kaip praneša naujienų portalas bns.lt, LR Susisiekimo ministerijai priskiriama bendrovė „Problematika“ įsigijo reflektometrą LTL-M. Prietaisas jau naudojamas tokiuose šalyse kaip Danija, Švedija ar JAV, tačiau iki šiol jo neturėjo nei viena Baltijos šalis.

Pasak Susisiekimo ministerijos kanclerio, naujojo matavimo įrenginio užfiksuota informacija bus plačiai prieinama: mobilios LTL-M matavimo įrangos dėka gauti rezultatai bus pateikiami interneto programoje „Google Earth“ filmuota medžiaga ir skaitine išraiška.

Reflektometras yra skirtas matuoti horizontaliojo kelių ženklinimo (kitaip tariant, kelio linijų) matomumą. Jis parodo pažymėtos kelio linijos atspindį tamsiuoju paros metu. Atspindžio parametrų matavimą siekiama panaudoti kontroliuojant kelių linijų dažymo kokybę.

Tai ypač aktualu esant prastam matomumui (nakties metu, rūke ar lyjant lietui). Remiantis tarptautiniais tyrimais, nakties metu įvyksta daugiau avarijų, negu dienos metu.

Tiesa, Susisiekimo ministerija savo pranešime neįvardina, kada bus galima tikėtis kelio linijų atnaujinimo, jeigu bus nustatyta, kad jos neatitinka saugaus eismo parametrų.

 

Rūta Geležinė, pagal bns.lt ir madebydelta.com

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *