PAREIGŪNĖS PERGALĖ

    2012-11-26

Šiandien Kauno apygardos administracinis teismas patenkino pareiškėjos – Saulėtekio policijos nuovados vyresniosios postinės Eglės Švedaitės prašymą ir panaikino Kauno apskr. VPK viršininko pavaduotojo Dariaus Žukausko įsakymą Nr. 20-TE-706 dėl tarnybinės nuobaudos – papeikimo skyrimo.

Byloje buvo kilęs ginčas dėl LR Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje. Teismas patvirtino LPS „Sandrauga“ abejones ar šio įstatymo nuostatos yra  susijusios su pareigūno tarnybinių pareigų atlikimu. Tuo tarpu Kauno policijos vadai teigė, jog deklaracijos nepatikslinimas yra neabejotinai „sunkus“ tarnybinis ( ! ) nusižengimas vertas „adekvačios“ nuobaudos –  papeikimo.

Teismas taip pat patvirtino „Sandrauga“ atstovų teiginius, jog E. Švedaitei mesti kaltinimai niekaip nesietini su pareiškėjos tarnybine veikla, už kurios pažeidimus vidaus tarnybos pareigūnas gali būti patrauktas tarnybinėn atsakomybėn. Nesant įstaigoje nustatytos tvarkos kaip pareigūnas turėtų deklaruoti ar patikslinti savo viešuosius ir privačius interesus, negalima ir  pareigūno atsakomybė. Atsakovas- Kauno apskr. VPK nevykdė savo pareigos tinkamai informuoti pareigūnus apie visus jų tarnybai keliamus reikalavimus.

„Sandrauga“ džiaugiasi, jog teismas, atsižvelgęs į visą byloje surinktą medžiagą, priėmė teisingą ir pagrįstą sprendimą, kuris turėtų tapti puikia „paruoštuke“  tiek Kauno policijos vadovams, tiek  Policijos departamentui, kad atliekant tarnybinius patikrinimus  dalyvautų profesinės sąjungos atstovai. Tokiu būdu būtų užkirstas kelias įvairių „viršininkėlių“ ir „vadukų“ ambicijoms ir asmeninių sąskaitų suvedinėjimui.

Su teisingu teismo sprendimu LPS „Sandrauga“ nuoširdžiai sveikina savo narę, daugkartinę Lietuvos Respublikos dziudo čempionę bei pareigūnę gebančią apginti savo poziciją, o E. Švedaitės pavyzdys tebūna paskata pareigūnams telktis į organizaciją  ir aktyviai ginti savo  interesus.

Vaciukas Teisutis

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *