„Sandrauga“ domėjosi darbo santykių ateitimi

2014-08-31 

Penktadienį Vilniuje vyko renginys, skirtas pristatyti ir aptarti projekto „Darbo santykių ir valstybinio socialinio modelio teisinis-administracinis modelis“ tyrimų rezultatus. Renginyje dalyvavę Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ atstovai domėjosi, kokios naujovės siūlomos darbo santykių bei socialinio draudimo srityse.

Renginio metu, projektą rengiantys mokslininkai pristatė užimtumo didinimo priemonių, kovos su nedarbu ir skurdo mažinimo strategijų, bei socialinio draudimo įmokų ir kitų mokesčių naštos ir teisinės bazės Europos valstybėse tyrimų rezultatus.

Renginyje dalyvavę Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ atstovai ypatingai domėjo darbo santykius liečiančiais tyrimais, bei naujovėmis. Profesinės sąjungos atstovai domėjosi sėmėsi žinių ir tokiomis temomis kaip, pavyzdžiui,  gerosios Vakarų praktikos kolektyvinių atleidimų gamybos perkėlimų ir verslo įmonių pertvarkymo atvejais, kurias siūloma pritaikyti Lietuvoje.

Vėliau, projekto rengėjai kartu su dalyviais būrėsi į darbo grupes, kuriose diskutavo apie teikiamus pasiūlymus. Diskusijos dėl rekomendacijų įgyvendinimo perspektyvų ir jų tinkamumo vyko užimtumo didinimo, skurdo mažinimo ir socialinio draudimo sistemos darbo grupėse.

Kuriant „Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinis-administracinis modelis” iš pradžių atliekami moksliniai tyrimai. Vėliau, šių tyrimų pagrindu numatoma tobulinti darbo teisę, užimtumą ir socialinį draudimą reglamentuojančius teisės aktus.

Rengėjų teigimu, projekto tikslas yra „sukurti vieningą, ekonomiškai pagrįstą ir subalansuotą šių santykių sistemą, taip pat siekiant didinti užimtumą, gerinti darbo santykius ir skatinti investicijas“.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakytus tyrimus atliko Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos socialinių tyrimų centro mokslininkai. Daugiau informacijos galite rasti: socmodelis.lt

LPSF „Sandrauga“ ir socmodelis.lt  inf.