Nuo spalio 1 d. MMA kyla 35 Lt

2014-09-03

Šiandien valdančiosios koalicijos politinė taryba nusprendė didinti minimalų mėnesio atlyginimą (toliau – MMA). Pasak ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus, MMA pakils visais 35 Lt ir nuo spalio pirmos dienos sieks 1 035 LT arba 300 Eur.

Remiantis A. Butkevičiaus pranešimu, šis sprendimas priimtas ruošiantis euro įvedimui Lietuvoje. Dėl numatomų pakeitimų biudžeto persvarstyti neketinama.

„Mes manome kad savivaldybės, taip pat ir kitos biudžetinės organizacijos, kurios turės padidinti asignavimus išmokant darbo užmokestį darbuotojams, kurių atlyginimas susietas su MMA, turi vidinių rezervų. Mes nesiruošiam koreguoti biudžete suplanuotų asignavimų“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Ministras pirmininkas taip pat teigė, kad MMA bus didinamas iki 2015 metų, tačiau neatskleidė nei kiek, nei kada tiksliai. Tuo tarpu vienas didžiausių bankų Lietuvoje prognozuoja, kad 2016 metų pabaigoje MMA gali siekti 350 eur (maždaug 1200 Lt).

Toks valdančiųjų sprendimas vertintinas kritiškai tiek tarp dirbančiųjų, tiek tarp darbdavių. Lietuvos profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Kęstutis Juknis pastebi, kad šis sprendimas turės menką įtaką žmonėms, uždirbantiems minimalų mėnesio atlyginimą.

„Taip, įvedus eurą, apvalus skaičius algalapyje atrodys gražiau, tačiau tik tiek. Norint, kad padėtis iš tiesų bent kiek keistųsi, pirmiausiai derėtų galvoti apie mokesčių darbo santykiams mažinimą ir neapmokestinamo minimumo didinimą. Taip pat, derėtų svarstyti apie kvalifikacinius saugiklius, kad žmonės su aukštesniu išsilavinimu ar kitokiomis kvalifikacijomis nebūtų verčiami dirbti už minimalų atlyginimą. Dabartinis valdančiųjų sprendimas labiau panašus į kosmetiką ir žiūrėjimą į veidrodį, o ne į realią pagalbą dirbantiesiems“ –  komentavo K. Juknis.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *