Siūloma didinti pensijas ir draudžiamąsias pajamas

2014-09-09

Aktuali žinia besirengiantiems eiti į pensiją – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (arba tiesiog SODRA) pateikė Vyriausybei pasiūlymą nuo kitų metų pradžios tvirtinti didesnę bazinę pensiją ir draudžiamąsias pajamas eurais, nuo kurių priklauso daugelis socialinio draudimo išmokų. Tiesa, kardinalių pokyčių šis siūlymas nežada – pensijos kiltų 3, 43 Lt.

Jeigu Vyriausybė pritartų „Sodros“ tarybos siūlymui, nuo 2015 m. sausio 1 d. bazinė pensija būtų 105 eurai (362,54 Lt), o einamųjų metų draudžiamosios pajamos – 431 euras (1488,16 Lt). Tai yra atitinkamai 2,54 Lt ir 0,16 Lt daugiau nei yra šiuo metu.

Skaičiuojama, kad dėl tokio padidinimo vidutinė senatvės pensija kitąmet ūgtelėtų 3,43 Lt ir siektų 865,02 Lt (250,53 euro).

Šiam „Sodros“ tarybos siūlymui įgyvendinti papildomai prireiks 32,6 mln. Lt arba 9,4 mln. eurų. Vyriausybei patvirtinus naujus bazinius dydžius, senatvės pensijos ir kitos „Sodros“ išmokos kiekvienam gavėjui perskaičiuojamos automatiškai.

Apdraustojo asmens draudžiamosios pajamos – visos pajamos, nuo kurių skaičiuojamos ir privalo būti sumokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos, taip pat priskaičiuotos ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės), ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe, pakeliui į darbą ar iš darbo arba profesinės ligos pašalpos bei nedarbo socialinio draudimo išmokos.

Parengė Rūta Geležinė, pagal Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *