Švietimo įstaigų vadovai sulaukė reikalavimų sąrašo

2014-09-11

Padėtis švietimo sektoriuje išlieka įtempta. Švietimo ir mokslo ministerijai ir toliau nesiimant konstruktyvių veiksmų sprendžiant susidariusią padėtį, mokyklų, darželių ir kitų švietimo įstaigų vadovams buvo įteiktas reikalavimų sąrašas. Tai – pradinė kolektyvinio ginčo stadija.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“  (toliau – LPS „Sandrauga“) reikalavimų sąrašą įteikė 42 mokyklų ir švietimo įstaigų vadovams visoje respublikoje.

Lietuvos profesinė sąjunga (toliau – LPS) „Sandrauga“ kartu su Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtine atstovybe yra iškėlusios reikalavimus atkurti iki 2009 metų buvusius mokinio krepšelio dydį (iki 3774 Lt) ir bazinę mėnesio algą (iki 128 Lt), ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo lavinimo mokytojų atlyginimams, pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį.

Reikalaujama ir sumažinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupes (1,5-3 metų vaikų – iki 10 vaikų; 3-7 metų – iki 15), bei bendrojo ugdymo mokyklų klases (pradines klases – iki 20-22 mokinių, 5-8 klases – iki 24-26 mokinių, 9-12 klases – iki 22-24 mokinių).

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ kartu su Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtine atstovybe taip pat reikalauja 2015 metų rugsėjo 1 dienos sudaryti sąlygas mokytojams nuo 55 metų išeiti į senatvės pensiją.

Derybos dėl švietimo darbuotojų padėties vyksta nuo 2014 metų sausio mėnesio, kuomet Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinę atstovybę sudarančios švietimo darbuotojus atstovaujančios profesinės sąjungos prisistatė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai deryboms dėl kolektyvinės sutarties sudarymo.

Švietimo ir mokslo ministerijai atsisakius dalyvauti derybose, jai buvo įteiktas švietimo darbuotojų reikalavimų sąrašas. Ministerijai toliau nevykdant socialinio dialogo ir atsisakant gerinti švietimo darbuotojų padėtį, LPS „Sandrauga“ ruošiasi Lietuvos mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų padėtį ginti kraštutine priemone – streikais. Ar pritars mokyklų ir kitų švietimo įstaigų darbuotojai iškeltiems reikalavimams ir įgyvendinimo būdui  – sužinosime rugsėjo pabaigoje.

Parengė Rūta Geležinė

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *