„Kapinių priežiūros“ epopėja tęsiasi

2014-09-12

Darbuotojo atleidimas nereiškia, kad kartu su neįtikusiu darbuotoju „nurašomos“ ir visos „šunybės“, kurias darbdavys spėjo jam iškrėsti. Tuo įsitikinti – sunkiuoju būdu – tenka Kauno miesto savivaldybės įmonės „Kapinių priežiūra“ vadovybei. Jau pusantrų metų vykstant teismų maratonui, jos vadovams jau teko aiškintis dėl nesąžiningai skiriamų nuobaudų ir neteisėto atleidimo. O šiuo metu įmonės vadovams sąžinės sąskaitas tenka suvedinėti ir dėl per porą metų darbuotojai neišmokėtų visų priedų prie atlyginimo.

 

Šiuo metu teisme yra nagrinėjama dar viena byla su Kauno savivaldybės įmone (SĮ) „Kapinių priežiūra“. Jai pateiktas buvusios darbuotojos ieškinys dėl per porą metų neišmokėtų priedų prie atlyginimo. Darbuotoją atstovaujanti profesinė sąjunga „Sandrauga“ skaičiavimais, neišmokėtų priedų suma siekia apie 30 000 Lt.

Tai – jau ne pirmas kartas kuomet ši darbuotoja ir savivaldybės įmonės atstovai susitinka teisme. Šis teismų maratonas prasidėjo prieš pusantrų metų, kuomet vyriausiąja buhaltere dirbusiai darbuotojai buvo skirta tarnybinė nuobauda už neva nepagarbų elgesį su direktoriaus pavaduotoja. Lietuvos profesinė sąjunga (LPS) „Sandrauga“, atstovaudama savo narę, kreipėsi į darbo ginčų komisiją, kuri šią nuobaudą panaikino. SĮ „Kapinių priežiūra“ šį sprendimą apskundė teismui, tačiau bylą pralaimėjo.

Tačiau tai neatšaldė savivaldybės įmonės vadovų noro bylinėtis. Vėliau sekė visa virtinė analogiškų istorijų, kurios vystėsi ta pačia seka: skiriama tarnybinė nuobauda – LPS „Sandrauga“ kreipiasi į Darbo ginčų komisiją – vyksta teismai. Rezultatas tas pats – savivaldybės įmonė visus teismus pralaimėjo.

Galiausiai neįtikusią darbuotoją buvo mėginama atleisti pakeičiant įmonės struktūrą ir panaikinant „vyriausiojo buhalterio“ pareigybę. LPS „Sandrauga“ šį atleidimą apskundė teismui, tad darbuotoja buvo grąžinta į darbą – apeliacija „Kapinių priežiūrai“ taip pat nepadėjo.

Ar n-tasis teismas savivaldybės įmonei „Kapinių priežiūra“ bus sėkmingas ir ar atvės savivaldybės įmonės vadovų didelis, didelis pomėgis bylinėtis – pamatysime vėliau.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *