Konstitucijos egzaminas – ar išmanote savo teises ir pareigas?

2014-09-24

Artėja rugsėjo 30 dieną vyksiantis Konstitucijos egzaminas. Visi norintys, savo žinias apie pagrindinį Valstybės egzaminą galės pasitikrinti savivaldybėse arba internetu. Kaip skelbiama egzaminą organizuojančios Teisingumo ministerijos pranešime spaudai, šiemet tokių savanorių bus apie 30 tūkst.

Pirmasis egzamino etapas vyks rugsėjo 30 d. visų 60 Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėse, bei internetu. Geriausiai pirmajame egzamino etape pasirodę piliečiai, teisingai atsakę į 25 iš 30 I etapo klausimų, pateks į antrąjį etapą, kuris vyks spalio 14 d.

Lietuvos profesinės sąjungos (LPS) „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis sako, kad „tai labai graži ir prasminga tradicija. LPS „Sandrauga“ tikrai dalyvaus ir stengsis kuo geriau pasirodyti“.

Pirmininkas taip pat iškėlė mintį, kad Konstitucijos egzaminas turėtų būti privalomas visiems įmonių, policijos ir kitų teisinių institucijų vadovams, kurių kabinetuose, deja, LR Konstituciją retai kada pamatysi. „Tai turėtų būti prestižo ženklas, rodantis, kad žmogus gerai supranta Lietuvos Respublikoje įtvirtintus lygiateisiškumo, žmogaus orumo, demokratiškumo principus, o ne būti tolima, ūkanota žvaigžde“.

Kaip teigiama Teisingumo ministerijos pranešime spaudai, Konstitucijos egzamino idėją palaiko ir kiti žymūs žmonės. Žurnalistė, LRT laidų vedėja Rita Miliūtė sako, kad tokios iniciatyvos yra labai reikalingos, nes padeda atkreipti dėmesį į svarbiausius valstybės ramsčius ir ugdo piliečių sąmoningumą.

„Šiemet, kaip ir pernai, užduotys buvo rengiamos taip, kad reikalautų apmąstymo ir skatintų ne tik atkartoti Konstitucijoje perskaitytą informaciją, bet leistų pritaikyti tas žinias“, – sakė Konstitucijos egzamino komisijos pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius.

Visi egzaminą laikantys dalyviai bus suskirstyti į keturias grupes – moksleivius, nuteistuosius, teisinį išsilavinimą turinčius ar jo siekiančius asmenis ir visus kitus gyventojus.  Moksleiviai dar bus suskirstyti į keturias mažesnes grupes pagal amžių. Visoms grupėms parengtos skirtingos užduotys, o patys mažiausieji bus kviečiami atlikti kūrybinę užduotį „Mano teisės ir pareigos“.

Egzamino nugalėtojus spalio 28 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Iš viso nugalėtojais taps 27 egzamino dalyviai – po 3 iš kiekvienos grupės. Trys geriausiai egzaminą išlaikę Lietuvos gyventojai bus apdovanoti kelionėmis į Briuselį. Visų laimėtojų taip pat lauks projekto rėmėjų prizai.

Parengė Rūta Geležinė, pagal LR Teisingumo ministerija ir LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *