Didesnis dėmesys moterų ir vyrų lygybei savivaldos lygmeniu

2014-10-13

Kaip praneša socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nuo spalio įsigalioja Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pakeitimai. Nuo šiol savivaldybės į savo veiklos planus turės įtraukti priemones, skirtas užtikrinti vyrų ir moterų lygybę.

Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas, galiojantis jau šešiolika metų, skirtas užtikrinti moterų ir vyrų lygias teises ir galimybes bei uždrausti tiesioginę ar netiesioginę diskriminaciją dėl lyties, ypač kai tai susiję su šeimine ar santuokine padėtimi. Trečio straipsnio pakeitimai, įsigaliojo nuo šių metų spalio 1 d.

Pakeitimai numato, jog savivaldybės turės imtis aktyvių veiksmų moterų ir vyrų lygioms galimybėms užtikrinti, numatant konkrečias programas ir priemones šiems klausimams spręsti bei jas įtraukiant į strateginius plėtros ir (ar) savivaldybės strateginius veiklos planus.

Taip pat, Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas papildymas reikalavimu savivaldybėms nepažeisti moterų ir vyrų lygių teisų teikiant administracines ir viešąsias paslaugas.

Siekiant padėti savivaldybėms pasirengti Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pakeitimams, pernai rugsėjo mėnesį pradėtas vykdyti projektas „Lyčių lygybė – pelninga investicija!“. Jo tikslas – suteikti žinių savivaldybių, savivaldybėms priklausančių institucijų darbuotojams, socialiniams partneriams (profesinėms sąjungoms ir darbdaviams) bei nevyriausybinių organizacijų atstovams moterų ir vyrų lygių galimybių klausimais, visų pirma užimtumo srityje.

Projektu siekiama suteikti informacijos apie moterų ir vyrų lygių teisių ir galimybių pažeidimų atvejus, jų atpažinimą ir prevenciją, moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimą darbo rinkoje, moterų ir vyrų lygybės darbe ir subalansuoto lyčių atstovavimo priimant sprendimus privalumus ir naudą.

Šaltinis: socialinės apsaugos ir darbo ministerija

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *