Teismą pasiekė dar viena kuriozinė byla

2014-10-08

Į absurdiškiausių bylų 5-uką, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“  įsirašė dar vieną pavyzdį, eilinį kartą susijusį su policijos pareigūnais. Profesinei sąjungai jau yra tekę atstovauti policijos pareigūnus gavusius tarnybines nuobaudas už nefotogeniškumą ir savo pareigų vykdymą. Naujausias, į šį sąrašą patenkantis ir Kauno Administracinį teismą pasiekęs kuriozas,  –  policijos patruliui skirta nuobauda už rūdis.

Kauno Administraciniame teisme pradėta nagrinėti byla, kurioje policijos patrulis prašo panaikinti jam skirtą tarnybinę nuobaudą. Pareigūną atstovaujantys LPS „Sandrauga“ teisininkai sako, kad policijos pareigūnams už menkiausius ar net menamus prasižengimus skiriamos tarnybinės nuobaudos jų nė kiek nebestebina – pastaruoju metu jų pasitaiko itin dažnai. Tačiau su tokia kuriozine byla, kad patrulis būtų apkaltintas už rūdžių dėmelę ginklo slankiojančiosios dalies viduje – tai jau absurdo viršūnė.

LPS „Sandrauga“ teisininkams teks įrodinėti, kad prieš reikalaudamas iš darbuotojų atsakomybės už darbo priemonių priežiūrą, Policijos departamentas ir pats galėtų  pasirūpinti „rąstu savo akyje“: išduodamas darbo priemones (šiuo atveju – ginklus), išduoti ir jų priežiūros reikmenis, savo žinioje jas laikyti tinkamomis sąlygomis ar, galų gale, atnaujinti pasenusius ginklus. Rūdžių atsiradimas ant senų ginklų – nėra patrulio kaltė ir WD skystis (kurio patruliams tenka ieškoti patiems) – nuo senatvės nepadeda.

Susidaro įspūdis, kad siekdamas atbaidyti policininkus nuo fundamentalios klaidos – savo profesija pasirinkti tarnybą visuomenei – Policijos departamentas atidžiai stebi kiekvieną pareigūnų oro kvėptelėjimą, kiekvieną krustelėjimą ir kiekvieną žingsnį. Žinoma, tobulumui ribų nėra, tačiau ar tikrai paranojiška kontrolė ir tarnybinių nuobaudų skirstymas į kairę ir dešinę yra geriausia priemonė skatinti nuoširdžią ir atsidavusią tarnystę visuomenei?

Parengė Rūta Geležinė, remiantis LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *