Prezidentūroje pristatyta Nacionalinė ekonominė ir socialinė taryba

2014-10-09

Kaip alternatyva Trišalei tarybai, Lietuvoje steigiama Nacionalinė ekonominė ir socialinė taryba (sutr. NEST). Ji atliks patariamosios institucijos funkcijas ir nuo Trišalės tarybos skrisis platesniu socialinių grupių aprėpimu, bei narių rotacija. Šiandien projektas buvo pristatytas Prezidentūroje vykusiame susitikime, kur sulaukė palankių vertinimų.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, kartu su kitais Nacionalinės ekonominės ir socialinės tarybos steigėjais, šiandien susitiko su LR Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjų komanda ekonominės ir socialinės politikos klausimams, kur pristatė vystomą projektą.

Kaip po susitikimo komentavo K. Juknis, susitikimo metu iniciatyvos steigėjai pristatė projekto tikslą, viziją ir pagrindinius teisinius normatyvus, kuriais remiantis yra kuriama NEST. Jo teigimu, prezidentės patarėjų komanda teigiamai sutiko projektą ir pritarė siūlomoms inovacijoms: platesnio socialinių grupių spektro naryste ir rotacija.

Pagrindinis Nacionalinės ekonominės ir socialinės tarybos tikslas –  užtikrinti socialinį dialogą ir piliečių teisę dalyvauti sprendžiant svarbiausius šalies ekonominius ir socialinius klausimus.

Nuo Lietuvoje veikiančios Trišalės tarybos, NEST skirsis tuo, kad išreiškiant nuomonę aktualiais strateginiais šalies ekonominės ir socialinės politikos klausimais bus įtraukiamos ne tik profsąjungos ir darbdavių organizacijos, bet ir NVO (nevyriausybinės organizacijos).

Be praplėstų funkcijų ir platesnių narių sąrašo, NEST nuo trišalės tarybos skirsis ir privaloma narių rotacija, siekiant užtikrinti, kad valstybės nuomonę formuojantys asmenys būtų išrinkti iš geriausiai informuotų ir aktyviausiai veikiančių organizacijų.

Kaip jau esame rašę anksčiau, šiuo metu ne geriausius laikus išgyvenanti Trišalė taryba yra ne kartą kritikuota dėl neveiksnumo ir sustabarėjimo. LPS „Sandrauga“ ne kartą yra išsakiusi kritiką tarybos atžvilgiu, pažymėdama, kad jos sudėtis nekinta nuo pat jos įkūrimo 1995 metais, kas verčia abejoti ar šalies ekonominius procesus vertina ir įtakoja žmonės nėra atitrūkę nuo nūdienos realijų.

Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *