Švietimo darbuotojai susirinko į mitingą

2014-10-28

Šalies mokytojai ir kiti švietimo darbuotojai susirinko į mitingą prie Švietimo ir mokslo ministerijos (toliau – ŠMM). Pedagogai ragino ministerijos darbuotojus pagaliau atkreipti dėmesį į švietimo sistemos problemas ir imtis jas spręsti realiais darbais: didinant švietimo finansavimą ir pradedant tikrą socialinį dialogą su  profsąjungomis.

Švietimo bendruomenė išreiškė neketinanti taikstytis su dabartine situacija, kai neatkuriamas krizės metu sumažintas mokinio krepšelis, nesirūpinama tinkama švietimo kokybe, mokytojų socialinėmis garantijomis ir dėl to švietimas prioritetu lieka tik dokumentuose.

„Tarne, grąžink ką esi skolingas“ – priminimas ŠMM atkurti iki krizės buvusį mokinio krepšelį

Mitingo dalyviai pritarimo šūksniais palydėjo LPS „Sandrauga“ komiteto narės R. M. Malinauskienės kalbą

    

Primename, kad  Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ kartu su Švietimo darbuotojų jungtine atstovybe dar birželio 17 d. Švietimo ir mokslo ministerijai įteikė šiuos reikalavimus:

iki 2014 m. rugsėjo 1 d.:

  1. Atkurti mokinio krepšelio dydį, buvusį iki 2009 m. (3774 Lt, šiuo metu – 3348 Lt);
  2. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams;
  3. Atkurti bazinę mėnesio algą (BMA), buvusią iki 2009 m. (128 Lt, šiuo metu – 122 Lt);
  4. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų 1,5 metų vaikų grupes sumažinti iki 10, o 3-7 metų – iki 15 vaikų, bendrojo ugdymo mokyklų pradinėse klasėse maksimalų mokinių skaičių sumažinti iki 20-22, 5-8 klasių mokinių maksimalų skaičių sumažinti iki 24-26, o 9-12 klasėse – iki 22-24 mokinių;
  5. Pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį;
  6. Iki 2015 m. rugsėjo 1d. sudaryti palankias sąlygas mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ švietimo darbuotojų mitinge palaikė pedagogų reikalavimus ir priminė švietimo ir mokslo ministerijai, kad jei ir toliau nebus užmegztas produktyvus socialinis pedagogas, mitingus gali pakeisti streikai.

Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis mitinge nepasirodė, nes buvo išvykęs atostogų. Švietimo bendruomenės tai nesužavėjo. Pedagogai retoriškai klausė, ar galima keliauti ilsėtis, jeigu „namuose“ netvarka?