Griežtinama atsakomybė už nelegalų darbą

2014-10-30

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija praneša, kad siekiant mažinti nelegalaus darbo mastą, siūloma griežtinti atsakomybę įdarbinant ir dirbant nelegaliai. Pranešama, kad šiam siūlymui jau pritarė ir Ministrų kabinetas.

Ministerija siūlo, jog nustačius nelegalaus darbo atvejį, darbdavys turėtų sumokėti nelegaliai dirbusiam žmogui atlyginimą už darbą – ne mažesnį už minimaliąją algą ir ne mažiau kaip už tris mėnesius (nebent įrodomas kitoks nelegalaus darbo laikas) – bei mokesčius.

Nelegaliai dirbusiajam ne tik būtų nutrauktas nedarbo socialinio draudimo išmokų mokėjimas, bet jis taip pat privalėtų grąžinti gautas nedarbo socialinio draudimo išmokas už laiką, kai dirbo nelegaliai. Ši prievolė nebūtų netaikoma, jei asmuo apie nelegalų darbą pats praneštų institucijoms, vykdančioms nelegalaus darbo kontrolę.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pabrėžia, kad šešėlinis darbas ne tik daro žalą ekonomikai ir sąžiningai konkurencijai, bet ir nelegaliai dirbančiam darbuotojui. „Nelegaliai dirbantieji pamiršta, jog taip jie praranda teises gauti teisingą apmokėjimą už darbą bei socialines garantijas. Jie patys save skriaudžia“, – sako ministrė.

Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis nelegalaus darbo apimtys Lietuvoje mažėja: 2011 m. buvo išaiškinti 1823 nelegalaus darbo atvejai, o 2013 m. – 1428.

Rūta Geležinė pagal socmin.lt inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *