LPS „Sandrauga“ komiteto posėdyje – diskusijos apie streikus

2014-11-04

Šiandien vyks neeilinis Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ komiteto susirinkimas. Jo metu bus svarstoma susidariusi padėtis švietimo sektoriuje ir sprendžiama galimybė mokytojams ir kitiems švietimo darbuotojams skelbti įspėjamąjį, o po jo, ir  galimai, neterminuotą streiką.

Spalio 28 dieną įvykusio mitingo metu mokytojai nesusitiko su švietimo ir mokslo ministru D. Pavalkiu, nes jis atostogavo. Ši idėja patiko mokytojams – šiandien šaukiamo Lietuvos profesinių sąjungų federacijos  „Sandrauga“  komiteto posėdžio metu bus sprendžiama, ar neišėjus „atostogų“ ir pedagogams, bei darželių darbuotojams. Kitaip tariant, bus svarstomas klausimas dėl streikų skelbimo.

Švietimo ir mokslo ministerijai vis dar nesprendžiant susidariusios įtemptos padėties ir nepradedant konstruktyvių derybų su mokytojų atstovais, profesinių sąjungų keliama idėja dėl streikų skelbimo perduodama pačių pedagogų teismui.

Šiandien šaukiamo komiteto posėdžio metu bus svarstomas itin aktualus padėties švietimo sektoriuje klausimas. Lapkričio 13 dieną šalies mokyklose planuojamas įspėjamasis 2 val trukmės streikas.Tikėtina, kad jį seks ir  neterminuotas streikas.

LPS „Sandrauga“, kartu su švietimo darbuotojų profesinių sąjungų jungtine atstovybe dar birželio mėnesį įteikė švietimo ir mokslo ministerijai reikalavimų sąrašą, ragindami atkurti per krizę sumažintas švietimui skiriamas lėšas ir imtis veiksmų sprendžiant kitas, labai opias, švietimo sistemos problemas.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *