Spalį patraukliausi darbdaviams – buhalteriai, pardavimo atstovai, garo variklių ir katilų operatoriai

2014-11-11

Lietuvos darbo birža skelbia, kad spalio mėnesį buvo įregistruota 28,8 tūkst. laisvų darbo vietų. Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, tai – 8,7 proc. daugiau. LDB duomenimis, spalio mėnesį daugėjo darbo pasiūlymų buhalteriams, pardavimo atstovams, vadybininkams, garo variklių ir katilų operatoriams. Tuo tarpu tradiciškai paklausioms profesijoms – virėjams, statybininkams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams – darbo pasiūlymų sumažėjo.

Lietuvos darbo biržos duomenų registre lapkričio 1 d. buvo 151,1 tūkst. bedarbių – tai sudarė 8,3 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Palyginti su 2013 metų tuo pačiu laikotarpiu, registruotas nedarbas smuktelėjo 1,6 proc. punkto.

Nuo 2014 metų pradžios, LDB skelbia jau sugrąžinusi į darbo rinką 153,9 tūkst. darbo ieškančių žmonių, o pagal verslo liudijimus pradėjo dirbti 61,9 tūkst. bedarbių.

Lapkričio 1 d. daugiausia bedarbių buvo Alytaus ir Lazdijų – po 15,8 proc. ir  Ignalinos – 15,5 proc. rajonų savivaldybėse. Mažiausias nedarbas registruotas Kretingoje – 4,3 proc., Elektrėnuose – 4,5 proc. ir Trakuose – 5 proc. Visuose didžiausiuose šalies miestuose nedarbo rodiklis buvo žemesnis už šalies vidurkį: aukščiausias buvo Panevėžyje – 8,2 proc., žemiausias – Šiauliuose – 5,1 proc.

Rūta Geležinė, Lietuvos Darbo biržos inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *