Ministras su mokytojais žaidė slėpynių

2014-11-13

Šiandien, iš įvairių šalies kampelių susirinkę streikuojantys mokytojai susitikimo su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu taip ir nesulaukė. Ministras atšaukė susitikimą, motyvuodamas įkaitusiomis emocijomis ir nematymu tikslo. Atsakydami į tai, pedagogai patys atvyko  į švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM), tačiau ministro darbo vietoje nerado.

Šiandien šalies mokytojai, dalyvaujantys įspėjamajame streike, rinkosi aptarti situacijos su D. Pavalkiu, tačiau šiam atšaukus susitikimą, patraukė ieškoti ministro ŠMM. Ministerijoje ministro taip pat nebuvo, nors viešojoje erdvėje skelbiamoje dienotvarkėje buvo nurodyta, jog šiuo metu jis turėtų būti savo darbo vietoje.

Nusivylusius pedagogus vis dėl to priėmė švietimo viceministras Rimantas Vaitkus, kuris išklausė mokytojų vieną po kitos vardinamas švietimo sistemos problemas, su kuriomis jiems tenka darbe susidurti diena iš dienos. Tarp išvardintų problemų mokytojai minėjo ir tokias skaudžias temas kaip specialiųjų poreikių vaikai, kaimo mokyklų tematika, psichologinis smurtas patiriamas darbe, bei daugelį kitų.

Po susitikimo, mokytojai sakėsi esantys ne tik nusivylę ministro veiksmais, bet ir pasigendantys politinės valios ieškant galimybių didinti švietimui skiriamą finansavimą. Pasakymas „nėra lėšų“ pedagogų nepatenkino. Po susitikimo su viceministru įvykusio balsavimo metu, mokytojai pritarė siūlymams priimti nepasitikėjimą ministru ir gruodžio pradžioje skelbi ilgalaikį streiką.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *