Tikrinamos statybų aikštelės, restoranai ir kavinės

2014-11-20

Valstybinių inspekcijų duetas – Valstybinė darbo inspekcija (toliau – VDI) ir Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) – praneša, kad šiandien tikrina statybų aikšteles, restoranus ir kavines. VDI teigimu, inspekcija vykdoma prevenciniais tikslais, bei siekiant surinkti informaciją apie deklaruojamą ir tikrąjį darbo laiką, neteisėtai darbo pagal verslo liudijimą skaičius, rengovus ir subrangovus  ir kt.

VDI vertinimu, Statybos ir maitinimo sektoriuose yra bene labiausiai paplitusios nelegalaus ir nedeklaruoto darbo problemos. Tarp šiuose sektoriuose dažniausiai nustatomų pažeidimų taip pat įvardinami:

o Darbuotojams mokamas buhalterinėje apskaitoje neapskaitytas darbo užmokestis vokuose;
o Darbuotojai įdarbinami darbui tariamai ne pilną darbo dieną, darbdaviai vietoje darbo sutarčių sudaro sutartis su tariamai individualią veiklą vykdančiais asmenimis;
o Mokėtojai į PVM atskaitą įtraukia PVM sumas apie ūkines operacijas, kurios nurodytomis sąlygomis realiai neįvyko arba įvyko ne tomis sąlygomis, kurios nurodytos dokumentuose;
o Neapskaitomos gautos pajamos, pardavus statybos objektus.

Iš viso, kartu su Valstybine mokesčių inspekcija ir kolegomis iš policijos komisariatų, VDI lankosi 20-yje statybų aikštelių ir apie 15-oje didesniųjų kavinių bei restoranų, skelbiama pranešime. Vėliau taip pat yra planuojama tikrinti ir kitus verslo sektorius.

VMI skelbia, praėjusiais metais nustačiusi beveik 300 mln. litų nesumokėtų mokesčių, o šiemet– beveik 430 mln. litų.

Valstybinė darbo inspekcija nelegalaus darbo prevencijos tikslais pernai patikrino 4258 ūkio subjektus ir nustatė 1428 neteisėtai dirbusius asmenis. Darbdaviams buvo surašyti 982 administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Per pastaruosius dvejus metus 23,4 proc. padaugėjo pažeidimų dėl darbo ir poilsio organizavimo reikalavimų nesilaikymo; palyginti su 2012 metais, pernai 6,2 proc. daugiau nustatyta pažeidimų dėl darbo apmokėjimo (už viršvalandinį ir nakties darbą bei už darbą poilsio ir švenčių dienomis) reikalavimų nevykdymo.

Parengė Rūta Geležinė, pagal Valstybinės darbo inspekcijos inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *