Mokytojai nusprendė: „dabar gaudykite mus!“

2014-11-25

Jau rašėme apie prieš dvi savaites įvykusį keistą nutikimą, kuomet į planuotą susitikimą iš visos šalies suvažiavusiems mokytojams, teko patiems gaudyti ir ieškoti švietimo ir mokslo ministro D. Pavalkio. Po šio incidento mokytojai ir darželių auklėtojai padarė išvadas – dabar ministras galės vaikytis juos. Praėjusią savaitę mokyklose ir darželiuose atlikus balsavimus, šiandien švietimo įstaigų vadovams buvo įteikti pranešimai apie vyksiantį streiką.

Praėjusią savaitę švietimo įstaigose įvykus balsavimams,  dar kartą patvirtintas pedagogų sprendimas nuo gruodžio 2 dienos paskelbti neterminuotą streiką. Šią idėją palaiko ir mokyklų bei darželių bendruomenės.

Kol kas dar nėra atskleidžiama, kiek tiksliai švietimo įstaigų streikuos. Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pastebi, kad apie tikslius skaičius kalbėti dar yra ankstoka, nes, kaip rodo praktika, neretai daliai mokyklų ar darželių pradėjus streiką, prie jų prisijungia ir kitos.

Priminsime, kad LPS „Sandrauga“, kartu su Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtine atstovybe, dar birželio 17 dieną Švietimo ir mokslo ministerijai įteikė šiuos reikalavimus:

  1. Atkurti mokinio krepšelio dydį, buvusį iki 2009 m. (3774 Lt, šiuo metu – 3348 Lt);
  2. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams;
  3. Atkurti bazinę mėnesio algą (BMA), buvusią iki 2009 m. (128 Lt, šiuo metu – 122 Lt);
  4. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų 1,5 metų vaikų grupes sumažinti iki 10, o 3-7 metų – iki 15 vaikų, bendrojo ugdymo mokyklų pradinėse klasėse maksimalų mokinių skaičių sumažinti iki 20-22, 5-8 klasių mokinių maksimalų skaičių sumažinti iki 24-26, o 9-12 klasėse – iki 22-24 mokinių;
  5. Pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį;
  6. Iki 2015 m. rugsėjo 1d. sudaryti palankias sąlygas mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.

Profsąjungų teigimu, nors po įspėjamojo streiko profsąjungų atstovai ir buvo pakviesti pokalbiui ir „deryboms“, tačiau kol kas iš vyriausybės atstovų girdimi tik pažadai, kad ieškoma lėšų ir galimybių.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *