Į mitingą susirinkę pedagogai sulaukė ministro akibrokšto

2014-12-03

Nuo vakar streikuojantys mokytojai ir darželių auklėtojai, susirinko į mitingą prie Vyriausybės. Dar kartą garsiai buvo reikalaujama pagaliau atsižvelgti į jų, dar birželio mėnesį iškeltus, reikalavimus. Į mitingą šį kartą atvyko ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, kurio  ciniškas pasisakymas nustebino net ir visko mačiusius.

Šiandien į mitingą susibūrę švietimo darbuotojai aiškiai parodė, kad neišgando viešojoje erdvėje pasirodžiusių gasdinimų dėl vykdomo streiko ir yra pasiryžę jį tęsti iki kol bus išpildyti iškelti reikalavimai.

Susirinkusiuosius sveikino streiką organiuojančių ir idėją palaikančių profesinių sąjungų pirmininkai. Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pašiepė neigiamą informaciją apie streikuojančius mokytojus, į susirinkusiuosius kreipdamasis „Sveiki nenaudėliai“, o kalbos pabaigoje švietimiečiams linkėjo vienybės, bei išlikti stipriems: „nei Jesinas, nei Navickas, nei Juknis vienas išnaglėjusios valdžios neprivers atsipeikėti; tai galime padaryti tik kartu – įveikti valdžios godulį ir įsivaizdavimą, kad su pedagogais galima nesiskaityti“.

Vėliau pasisakė, nuo pedagogų pagaliau nustojęs slapstytis, švietimo ir mokslo  ministras Dainius Pavalkis. Tačiau užuot paaiškinęs, kaip ketina taisyti švietimo sektoriuje susidariusią kritišką padėtį, jis ėmėsi mokytojus „auklėti“ ir kritikuoti. Užkliuvo net mitinguotojų laikomos ryškiai oranžinės spalvos vėliavos. D. Pavalkis nusprendė, kad jos yra….komunistiškos.

Po streiko kalbinti mokytojai ir darželių auklėtojai teigė streiko nutraukti artimiausiu metu neplanuojantys.

Daugiau renginio nuotraukų galite rasti čia.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *