Švietimo politiką rengsime (įgyvendinsime) streikuodami?

2013-01-24
2013 sausio 16 d. Lietuvos profesinių sąjungų centrui priklausančių organizacijų atstovai susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininke A. Pitrėniene. Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis posėdžio pradžioje kreipėsi į komiteto pirmininkę akcentuodamas sistemines problemas švietimo ir ugdymo įstaigose. Tai – lėšų „taupymo“ ir jų paskirstymo uždarumas, slepiant jų panaudojimą nuo profesinių sąjungų atstovų, socialinio dialogo nebuvimas įvairiuose lygmenyse, vadovų, direktorių savivalė ir akivaizdus teisės normų ignoravimas, darbuotojų grupių diskriminacija ir kt. Buvo įteikti ir oficialūs raštai.
Nors LPS „Sandrauga“ atstovas bandė priminti A.Pitrėnienei, kad posėdyje dalyvaujantys profsąjungų lyderiai turi didžiulę, ilgametę kovos patirtį ginat didžiausios socialinės grupės Lietuvoje interesus, kad pirmasis nacionalinis mokytojų streikas Lietuvoje irgi buvo iššauktas nesusikalbėjimo tiek su politikais, tiek su valdininkais, komiteto pirmininkė į tai nesigilino dėl laiko stokos.
Tą pačią dieną komitetas pirmininkės teikimu (slaptu balsavimu) į Lietuvos Švietimo tarybą patvirtinti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) deleguoti atstovai tai: Audrius Jurgelevičius – LPSK narys, Giedrė Kmitienė – LPSK narė. Pažymėtina, kad Laisvųjų (nepriklausomų) profsąjungų atstovų, LPS „Sandrauga“ kandidatūros komiteto nariams svarstyti net nebuvo pateiktos.
Lietuvos Švietimo bendruomenė turi žinoti, kad LPSK yra socialdemokratų politiką aklai vykdanti profsąjunga, todėl ir siūlyti savo kandidatūras realiai gali tik jie…
Kadangi LR Švietimo Tarybą dar 9 nariais savo įsakymu sustiprins dabartinės daugumos atstovas- Švietimo ir mokslo ministras, tai LPS „Sandrauga“ vienintelis kelias ginant mokytojų interesus ir rengiant švietimo politiką liks streikų ir masinių protestų organizavimas. Todėl kyla klausimas kam apskritai tokia Taryba yra reikalinga ir ką jinai veiks?

LPS „Sandrauga“ informacija

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *