2014-ieji baigiasi. Ką naujo žada rytojus?

2014-12-31

Nuo rytojaus, t.y. sausio 1 dienos, ne tik prasideda Naujieji metai, bet ir  įsigalioja nemažai pokyčių. Nerašysime, kad įvedamas euras, nes apie tai jau, matyt, ir taip žinote. Tuo tarpu informacija, kad dirbantieji gaus didesnes išmokas ligos atveju, o lopšelių, darželių ir kitų ikimokyklinių įstaigų pedagogai  – ir didesnius atlyginimus, galėjo ir prasprūsti pro akis. Taigi, kas ir kaip keičiasi nuo sausio 1d.?

Didėja atlyginimai ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams

Nuo sausio 1 d. 10% didėja  mažiausiai uždirbančių pedagogų – darželių auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų – algos. Manoma, kad vidutiniškai šių pedagogų atlyginimas didės apie 200 Lt.

Taip pat užmokestis didės mokytojams, dirbantiems didesnėse nei 23 mokinių klasėse: jiems bus daugiau mokama už mokinių darbų taisymą. Valstybės biudžete tam papildomai skiriama 5 mln. Lt.

80% jau nuo trečiosios ligos dienos

Tuo tarpu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad nuo sausio 1 d. didėja nedarbo išmokos ir  ligos pašalpos, mokamos už trečią – septintą nedarbingumo dienas. Vietoje anksčiau buvusių 40%, nuo šiol bus kompensuojama 80% pašalpos gavėjo buvusio darbo užmokesčio.

Pagal iki šiol penkerius su puse metų galiojusį įstatymą, pataisytą per finansinį sunkmetį, iš „Sodros“ biudžeto lėšų nuo trečiosios iki septintosios laikinojo nedarbingumo dienos mokama 40%, o nuo aštuntosios laikinojo nedarbingumo dienos – 80% pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio ligos pašalpa. Tačiau šį rudenį įstatymas buvo pakeistas ir nustatyta, kad 80% algos dydžio ligos pašalpa iš „Sodros“ mokama jau nuo trečiosios nedarbingumo dienos.

Pirmųjų dviejų kalendorinių laikinojo nedarbingumo dienų apmokėjimo tvarka lieka tokia pati – jos apmokamos iš darbdavio lėšų.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir „Verslo Žinios“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *