Savanoriams – lengvesnis kelias sudaryti praktikos sutartis

2015-01-05

Savanorystė tarp Europos šalių jaunimo yra labai populiari kaip išeitis iš „norint darbo – reikia patirties; norint patirties – reikia darbo“ paradokso. Būtent savanoriškai įgyta darbo patirtimi papildę savo gyvenimo aprašymus, jaunuoliai lengviau randa apmokamus darbus ir įsilieja į dirbančiųjų gretas. Nuo sausio 1 dienos šį būdą lengviau gali rinktis ir Lietuvos jaunimas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – SADM) primena, kad nuo sausio 1 dienos savanorišką praktiką atliekantys jaunuoliai sveikatos, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu draudžiami valstybės lėšomis. Darbo biržoje registruoti jaunuoliai taip pat išsaugo turimą statusą ir garantijas.

Lengvesnis savanoriškos praktikos sutarčių sudarymas atveria kelią darbdavių piktnaudžiavimui neatlygintinai dirbančiais darbuotojais. Siekiant to išvengti įvedamas saugiklis, draudžiantis savanoriauti ilgiau negu du mėnesius per kalendorinius metus. Savanoriškos praktikos sutartį galima sudaryti ne daugiau kaip 3 kartus, o bendras sudarytų savanoriškos praktikos sutarčių terminas negali būti ilgesnis kaip 6 mėnesiai.

Tam tikri reikalavimai dėl neatlygintinai dirbančių darbuotojų skaičiaus taikomi ir savanorius priimančioms organizacijoms.

Sudaryti savanoriškos praktikos sutartis gali 16-29 metų amžiaus jaunuoliai. Tiesa, jaunuoliams, kuriems dar nėra suėję 18 metų, sudaryti savanoriškos praktikos sutartį galima tik jeigu neprieštarauja vaiko atstovas pagal įstatymą.

Rūta Geležinė, remiantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, „Verslo žinios“ inf.