Važiuodami į darbą žiemą būkite budresni

2015-01-09

Žiemos metu pavojingiausias laikas keliuose yra ryte ir pietų metu, o vasarą avarijų skaičius išauga  vakare. Tuo tarpu pietų metu – 12-14 val. – savaitgaliais vairuoti yra pavojinga nepriklausomai nuo metų laiko. Tokią informaciją atskleidė draudimo bendrovių atliktas tyrimas.

Draudimo bendrovės atliko tyrimą, kuris atskleidė kaip skirtingais metų laikas keičiasi avaringumas keliuose. Skelbiama, kad keliuose pavojingiausia yra pietų metu (12-14 val.). Žiemą pavojingesne tampa kelionė į darbą: avaringumas išauga rytinio piko metu, tuo tarpu rudenį – atvirkščiai, daugiau eismo nelaimių nutinka vakaro piko metu (16-18 val.). Eismo įvykių ypatingai padaugėja pirmosiomis šaltojo sezono dienomis.

Įdomu tai, kad vasarą yra didesnė  tikimybė patekti į avariją po 20 val. Šiuo metų laiku vakare (tarp 20 ir 24 val.) avarijų tikimybė išauga net 51 proc. ir jos dažniau baigiasi didelėmis traumomis ir  mirtimi. Draudikai pažymi, kad bene patys liūdniausi įvykiai yra užfiksuoti  užmiesčio keliuose vasarą tamsiu paros metu.

Pavasarį eismo įvykių tendencijos išlieka panašios kaip žiemą – rytinio piko metu avarijų skaičius būna 40 proc. didesnis nei vasarą ar rudenį.

Parengė Rūta Geležinė, pagal BNS.lt inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *