„Sandrauga“ atsiriboja nuo profsąjungų vykstančių į Rusiją

2015-01-12

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ griežtai atsiriboja nuo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos sprendimo vykti į suvažiavimą Sočyje, bei  smerkia jos  nutarimą nepaisyti bendros Lietuvos ir Europos Sąjungos vykdomos politikos Rusijos atžvilgiu.  

Lietuvos trišalės tarybos narė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (sutr. – LPSK), besiskelbianti esanti skaitlingiausia Lietuvoje tokio pobūdžio organizacija, bei jos satelitai priėmė Rusijos profesinių sąjungų kvietimą ir ruošiasi kelionei į vasario mėnesį vyksiantį suvažiavimą Sočyje. Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis teigia, kad jo vadovaujama profesinė sąjunga kategoriškai atsiriboja nuo tokių Lietuvos dirbančiuosius diskredituojančių veiksmų.

Šių dienų politiniame fone, kuriame Europos Sąjungos šalys solidarizuojasi prieš agresiją Ukrainoje, bei vykdo prieš Rusiją nukreiptas sankcijas, o Lietuvos Respublikos prezidentė  yra pavadinusi kaimyninę šalį teroristine valstybe,  LPSK sprendimas vykti į Rusijos profesinių sąjungų (dar vadinamų „putiniškosiomis“ profsąjungomis) rengiamą suvažiavimą yra mažų mažiausiai  neetiškas. Neaišku, kodėl LPSK nepasirinko sveikinimo formos Rusijos dirbantiesiems, o būtinai sudarė delegaciją kelionei į Sočį.

„Toks sprendimas meta šešėlį visam profsąjunginiam judėjimui Lietuvoje ir diskredituoja laisvų, europietiškų profesinių sąjungų reputaciją, bei pilietišką veiklą šalies viduje“ – teigia K. Juknis. Nepriklausomos ir šiuolaikiškos profsąjungos Lietuvoje, tokios kaip „Sandrauga“,  jau daug metų sunkiai dirba mėgindamos pakeisti dar nuo sovietmečio išlikusius neigiamus visuomenės stereotipus jų atžvilgiu. „Tokie akibrokštai, kaip šis išsišokimas, vienu mostu nubraukia ne tik mūsų, bet daugelio sąžiningų ir pilietiškai atsakingų mūsų kolegų įdirbį“ – pažymi LPS „Sandrauga“ pirmininkas.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *