Kiek laiko atostogaujama pasaulyje?

2015-01-18

Amerikiečiai neišnaudoja savo kasmetinių atostogų, tad galbūt jiems vertėtų kraustytis į Honkongą, kuriame darbuotojams skiriama tik 14 laisvų dienų per metus? Britų dienraštis BBC pasidomėjo, kiek kasmetinių atostogų gauna įvairių pasaulio šalių dirbantieji. Tiesa, į tyrimą nepateko Lietuva, kurioje darbuotojų atostogoms skiriamos 28 dienas per metus. Palyginus su kitoms šalimis –  daug tai ar mažai?

JUNGTINĖ KARALYSTĖ

Įstatymai Didžiosios Britanijos dirbantiesiems garantuoja 5,6 savaites atostogų, tačiau į šią sumą taip pat gali patekti ir 8 dienos „banko atostogų“*. Žinoma, kablelis šiuose paskaičiavimuose atrodo truputį „perspaustas“,0 tačiau pats atostogų kiekis nėra labai jau prastas: dirbantieji penkias dienas per savaitę, gauna tiek pat atostogų kiek ir mes Lietuvoje – 28 dienas.

AUSTRALIJA

Interneto puslapyje „Dirbant Australijoje“ (angl. Working in Australia) teigiama, kad ši šalis savo dirbantiesiems yra dosni kasmetinėmis atostogomis. Australai jas taip pat vadina „poilsio dienomis“ ir įprastai joms skiria keturias savaites per metus. Tačiau ilgametį stažą toje pačioje kompanijoje turintieji užsitarnauja iki 13 savaičių per metus (po 15 metų darbo).

PANAMA

Praktiškai tai reiškia arba vienas – 6 savaičių – arba dvejas – 3 savaičių – atostogas. Šešios savaitė skamba labai saldžiai, tačiau vargu ar yra labai malonu po jų sugrįžti į darbą žinant, kad sekantį kartą pertrauka bus po dešimties mėnesių su puse. Tiesa, Panamos darbuotojai atlyginimą gauna už 13 mėnesį – taip reikalauja įstatymai. Visai neblogai- šį mėnesį taip pat galima priskaičiuoti prie atostogų, nes akivaizdu, kad tiek niekas nedirba.

HONKONGAS

Dirbk metus ir užsitarnausi septynias poilsio dienas. Kitais metais. Taip į darbo pasaulį įsilieji Honkongo darbuotojai. Po dvejų metų, jie pradeda gauti po vieną papildomą dieną už kiekvienus pradirbtus metus. Tiesa, po devynerių metų ši „skatinimo“ sistema baigiasi, nes darbuotojas jau būna pasiekęs didžiausią įmanomą (net visų 14!) atostogų dienų skaičių. Skamba šiek tiek bauginančiai? Neliūdėkite, Honkongo darbuotojai gali „parduoti“ atgal savo darbdaviui iki keturių darbo dienų per metus.

PRANCŪZIJA

Prancūzija dažnai minima kaip kiekvieno dirbančiojo svajonė  – dėl darbo trukmės palankumo darbuotojams. Darbuotojai čia gauna 25 dienas atostogų per metus. Taip pat, dar 11 nedarbo dienų valstybinių švenčių metu. Ir DAR, prancūzai turi RTT (pranc.: réduction de temps de travail, liet.: darbo laiko sutrumpinimas). RTT gali pridėti iki 10 poilsio dienų per metus.

Tiesa, „Expedia“ tyrimas (tas pats, kur tyrė amerikiečius) atskleidė, kad priešingai nei kolegos JAV, prancūzai išnaudoja visas jiems skiriamas atostogas. Spėkit, ar dėl to jie jaučiasi laimingesni? 9 iš 10 respondentų tyrėjams tvirtino, kad jaučiasi truputį pavargę ir pasiilgę atostogų. Akivaizdu – jiems reikia atostogų.

Parengė Rūta Geležinė, pagal bbc.co.uk

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *