Nuo kovo nutarta kelti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus

2015-01-21

Vyriausybei įteiktas nutarimas dėl mažiausiai uždirbančių kvalifikuotų darbuotojų tarnybinių atlyginimų minimalių dydžių didinimo. Planuojama, kad nutarimas įsigalios nuo 2015 m. kovo 1 dienos, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad didinant mažiausiai uždirbančių valstybinio sektoriaus darbuotojų atlyginimus, kils ir kitų viešojo sektoriaus, biudžetinių įstaigų kvalifikuotų darbuotojų alga. Tarnybinių atlyginimų schemų minimalūs koeficientai didinami nuo žemiausios kvalifikacijos darbininko pareigybės į viršų vidutiniškai po 5 procentus tarp pareigybių.

Kiek tiksliai turėtų pakilti mažiausiai apmokamų visų pareigybių darbuotojų minimalūs tarnybiniai atlyginimai, kol kas neskelbiama, tačiau ministerija jau yra paskaičiavusi, kad  kvalifikuotų darbuotojų  minimalūs tarnybinių atlyginimų schemos koeficientai didės taip:

  • specialisto su aukštuoju universitetiniu išsilavinimu – nuo 2,5 iki 9,2 procento;
  • specialisto, su aukštesniuoju išsilavinimu – nuo 1,1 iki 6,5 procento;
  • tarnautojo – nuo 3,8 iki 4,7 procento.

Pakeitus nutarimą, iš valstybės biudžeto, preliminariais skaičiavimais, 2015 metais darbo užmokesčiui padidinti papildomai reikės apie 24,6 mln. eurų per 10 mėnesių. Nutarimas turi įsigalioti nuo 2015 m. kovo 1 d.

Parengė Rūta Geležinė, pagal socmin.lt inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *